استیل, استیل صنعتی

آشنایی با انواع مخزن استیل+کاربرد ها و قیمت

آشنایی با انواع مخزن استیل

مخزن استیل مأخذ یا تانکری ساخته شده از نوع استیل  ۳۰۰ یا استیل نگیر ۳۱۶ یا ۳۱۶L، استیل ۳۰۴، یا و استیل ۴۰۰ میباشد که برای مراقبت و یا ترابری مواد مهم چه از لحاظ دارویی و غذایی و چه از لحاظ شیمیایی به کار گرفته میشود. این مخزن از مدل های متنوعی نظیر استوانه ای ، مکعبی ، کروی ، مخروطی و یا با توجه به تقاضای خریدار به شکل تلفیقی از این اقسام تولید می‌شوند.

کاربرد مخازن استیل برای چیست ؟

انواع مخزن استیل برای جابه‌جایی و محافظت عناصر گوناگون به کار گرفته می‌شود و در صنایع مختلف اعم غذایی ، دارویی و شیمیایی به کار گرفته می‌شود. از این مخازن در زمان هایی که بحث زنگ زدگی و بهداشتی مدنظر باشد با گنجایش های متعدد برای ترابری اقسام مواد پودری نظیر سیمان، آرد و مایعاتی چون شیر، آب شرب، اسید، مایعات نفتی و روغن استعمال می شود.

مخزن های استیل ویژگی های خاصی دارند. یکی از مهم ترین مشخصه آنها ضد زنگ بودنشان است. از این مخازن برای حمل مواد مهم و با ارزش نیز استفاده می شود. فیدارماشین

جهت دریافت مشاوره رایگان خرید انواع ورق استیل همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید

 ۳۳۹۲۸۷۰۳۳۳۹۲۸۷۵۸ | ۳۳۹۲۸۵۸۷

ساخت تانکر از ورق استیل

 

ناگفته نماند نخستین عاملی که در طراحی و تولید این نوع مخزن دخیل میباشد مقدار گنجایش و فرم مخزن میباشد. گنجایش مخزن یا مأخذ با عنایت به نوع استفاده میتواند تعیین شود. با دقت به فرم هندسی مخزن میتوان ضخامت، ارتفاع و فرم کف مخازن که تخت یا مخروطی باشد را تعیین نمود.

 

مخزن استیل

مخزن استیل

 

برای اینکه بتوانید در برابر ترابری، دمای مخزن را محافظت کنید و یا اینکه احاله دما را بر روی مخزن استیل اعمال نمایید بهتر است از مخزن های دو جداره یا سه جداره استیل استفاده کنید. اگرچه این مخازن در مکان باشند که ضرورتاً در دسترس دما باشند می توان از مخزن دو جداره و مخزن استیل ۳ جداره استفاده نمود.

آشنایی با کاربردهای مخزن استیل

مخزن استیل دارای استقامت خیلی بالایی در برابر زنگ زدگی، فرسودگی، ضرب دیدگی، سابیدگی میباشند میزان استقامت برشی آن بسیار زیاد است. در این صورت این نوع مخزن با سطح کیفی بالا حاوی مخازن زیر فشار استیل، مخازن اندوخته  مواد شیمیایی به شکل سنگینی، مخزن استیل، مخزن برای محافظت الکل و مواد دارویی ، مخزن دو جداره  برای حفاظت از شیر و لبنیات و یا مخزن ۳ جداره برای محافظت از بستنی و دیگر مواد غذایی از تقاضای بسیار زیاد در صناعت بهره‌مند است.

عوامل مؤثر بر قیمت مخزن استیل

پارامتر های مؤثر بر قیمت  به شرح زیر می باشد:

گنجایش، فشار، حرارت، گونه مواد درون مخزن، افقی بودن یا عمودی بودن، دارای نردبان یا برعکس، پایه دار یا بدون پایه  پارامتر هایی هستند که قیمت مخزن استیل به آن ها بستگی دارد.

ساخت مخزن استیل

ساخت مخزن استیل

نوع مواد درون مأخذ مشخص می‌کند که از کدامین نوع استیل در تولید مخزن به کار برده  شده است. قیمت مخزن استیل ۳۱۶ بیشتر از استیل ۳۰۴ می‌باشد. از سویی قطر ورق استیل در سنگینی استیل کاربردی در تولید مأخذ مؤثر است. هر چقدر میزان فشار درون مأخذ و ارتفاع مواد درون مخزن بیشتر باشد بایستی قطر بدنه تانکر بالا رود. عمده ترین ایراد این گونه مخزن قیمت بسیار آن است که جایگاه خود را به مخازن پلی اتیلن داده است.

آشنایی با پروسه ساخت مخزن استیل

مخازن ساختاری با دیواره باریک هستند که یا به وسیله یک پروسه نورد گرم یا نورد سرد و یا به وسیله جوشکاری ایجاد میشوند. منابع ساخته شده تحت پروسه نورد به علت نداشتن حفره ، مخازن مطلوبی به شمار می آیند چون که زیر فشار گمان اینکه دچار نشست یا ترک خوردگی شود در آن بسیار کم است.

مخزن استیل تنها از تلفیق فولاد ضد زنگ تولید میشود. هر چند آن ها میتوانند از چندین گونه متعدد فولاد ضد زنگ باشند اما عمده ترین آن ها استیل دو جزئی می باشد که از دو گونه فولاد نظیر آستنیتی و فریتیک می باشد. این دو گونه عنصر در تلفیق با همدیگر بسیار نیرومند تر کار خواهند کرد.

استقامت این گونه فولاد ضد زنگ در مقابل زنگ زدگی و ترک خوردگی بسیار بالا است. کارخانجات از سایر اقسام استیل نظیر استیل نرن یا کربن بهره نمیگیرد زیرا که آن ها از استقامت و نیروی کافی بهره مند نیستند و اگر ترک بردارد بسیار خطر ساز می شود و سبب آسیب به تجهیزات و مرگ کارکنان شود.

ساخت مخزن استیل

پروسه ساخت مخزن استیل

آشنایی با اقسام مخزن استیل

مخزن استیل دارای انواع مختلفی نظیر، تک جداره، دو جداره و سه جداره می‌باشد که در زیر به تشریح  آن ها خواهیم پرداخت.

 • مخازن استیل تک جداره
 • مخازن استیل ۲ جداره و ۳ جداره
مخازن استیل تک جداره

مخازن استیل تک جداره

مخازن استیل تک جداره چیست، و کاربردهای آن ؟

این نوع مخازن یکی از پر مصرف‌ترین مخازن می‌باشد. این محصول از گنجایش ۵۰۰ الی ۱۲۰۰۰۰لیتری قابل طرح ریزی و ساخت می‌باشند. یقیناً با ملاحظه به گنجایش و سایز مخزن استیل تک جداره  قطر ورق به کار برده شده در آن ها متمایز میباشد.

این نوع مخزن برای محافظت از مواد غذایی، دارویی و مواد شیمیایی که PH آن ها به صورت خنثی میباشد مورد استفاده قرار میگیرد. این مخزن به دو صورت افقی و عمودی طرح ریزی و ساخته میشود. با ملاحظه به نوع مصارفی که دارند در قطر های گوناگونی ساخته میشوند مسلماً هر چقدر وزن متریال و قطر ورق های استیل استفاده شده در تولید مأخذ تک جداره بیشتر باشد ماندگاری مخزن و استقامت آن در مقابل زنگ زدگی و ضربه بیشتر خواهد بود.

مخازن استیل ۲ جداره و ۳ جداره چیست، و کاربرد آن؟

مخازن استیل ۲ جداره و ۳ جداره در اکثر کارخانه های تولید کننده صنعت دارویی، غذایی و قسمت های گوناگون کشاورزی و صنعتی به کار برده میشوند. این گونه مخازن برای مراقبت فراورده‌هایی که دمای پیرامون بر روی آن ها اثر میگذارد به کار برده می‌شوند به عنوان مثال مخازن چند جداره برای مراقبت و ترابری مایعات و پودرهایی که گرما و سرمای پیرامون روی آن ها اثر می گذارد و سبب فاسد شدن آن ها می شود نظیر فراورده‌های لبنی بسیار مطلوب است.

مخازن ۲ جداره و مخزن استیل ۳ جداره وابسته به فرآورده ای که قرار است داخل آن محافظت یا ترابری شوند میتوانند دارای میکسر یا بدون میکسر باشند. مواد اولیه و ورقی که در تولید این منابع به کار برده میشوند با مخزن تک جداره فرقی ندارد اما در تولید این مخزن دیواره درونی از طریق عایق های گرمایشی مطلوب پوشیده شده و دیواره بیرونی مخزن این عایق ها را پایدار نگه میدارد.

مأخذ استیل ۲ جداره مناسب با نوع مصرفی و تقاضای خریدار طرح ریزی شده و ساخته میشود اگرچه منابع استیل زیر فشار باشند به آن ها مخزن استیل تحت فشار میگویند.

مخازن استیل 2 جداره و 3 جداره

مخازن استیل ۲ جداره و ۳ جداره

جهت دریافت مشاوره رایگان خرید انواع ورق استیل همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید

 ۳۳۹۲۸۷۰۳۳۳۹۲۸۷۵۸ | ۳۳۹۲۸۵۸۷

نتیجه گیری

مخزن‌های استیل، ساخته شده از جنس استیل ۳۰۰ مانند استیل ۳۱۶ یا ۳۱۶L، استیل ۳۰۴، و استیل ۴۰۰، برای مراقبت و حمل‌ونقل مواد اساسی از نظر دارویی، غذایی، و شیمیایی استفاده می‌شوند. این مخازن به شکل‌های مختلف مانند استوانه‌ای، مکعبی، کروی، و مخروطی ساخته می‌شوند، و یا با ترکیبی از این اشکال بر اساس نیاز خریداران طراحی می‌شوند.

مخازن استیل برای جابجایی و حفاظت از مواد مختلف، از جمله مواد غذایی، دارویی، و شیمیایی استفاده می‌شوند. این مخازن، در زمان‌هایی که مقاومت در برابر زنگ زدگی و بهداشت اهمیت دارد، با ظرفیت‌های مختلف برای حمل و نقل مواد مانند سیمان، آرد، شیر، آب شرب، اسید، مایعات نفتی، و روغن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سوالات متداول

کاربرد مخازن استیل برای چیست ؟

انواع مخزن استیل برای جابه‌جایی و محافظت عناصر گوناگون به کار گرفته میشود و در صنایع مختلف اعم غذایی، دارویی و شیمیایی به کار گرفته میشود. از این مخازن در زمان هایی که بحث زنگ زدگی و بهداشتی مدنظر باشد با گنجایش های متعدد برای ترابری اقسام مواد پودری نظیر سیمان، آرد و مایعاتی چون شیر، آب شرب، اسید، مایعات نفتی و روغن استعمال میشود.

مخازن استیل تک جداره چیست، و کاربردهای آن ؟

این نوع مخازن استیل یکی از پر مصرف ترین مخازن میباشد. این محصول از گنجایش ۵۰۰ الی ۱۲۰۰۰۰لیتری قابل طرح ریزی و ساخت میباشند. یقیناً با ملاحظه به گنجایش و سایز مخزن استیل تک جداره  قطر ورق به کار برده شده در آن ها متمایز میباشد.

مخازن استیل ۲ جداره و ۳ جداره چیست، و کاربرد آن؟

مخازن استیل ۲ جداره و ۳ جداره در اکثر کارخانه های تولید کننده صنعت دارویی، غذایی و قسمت های گوناگون کشاورزی و صنعتی به کار برده میشوند. این گونه مخازن برای مراقبت فراورده‌هایی که دمای پیرامون بر روی آن ها اثر میگذارد به کار برده میشوند به عنوان مثال مخازن چند جداره برای مراقبت و ترابری مایعات و پودرهایی که گرما و سرمای پیرامون روی آن ها اثر میگذارد و سبب فاسد شدن آن ها می شود نظیر فراورده‌های لبنی بسیار مطلوب است.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “آشنایی با انواع مخزن استیل+کاربرد ها و قیمت

 1. حمید لطفی گفت:

  سلام روز بخیر برای ساخت مخزن استیل برای نگهداری مواد غذایی و شیمیایی بهتره از چه گریدی استفاده کنیم ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ، برای اینکار حتما باید از آلیاژهای گرید ۳۰۰ استفاده کنید چون دارای خاصیت غیر مغناطیسی و ضد زنگ هستند .

 2. با سلام
  بازرگانی استیل پیچ
  تولید انواع پیچ ومهره سیم بکسل زنجیر و اتصالات صنعتی مفتخر همکاری می‌باشد
  http://Www.steelpich.ir
  ۰۲۱۵۵۴۱۱۳۴۱

 3. مصطفی گفت:

  قیمت مخزن استیل ۲۰۰ لیتری را میفرمایید

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

 4. کوروش بابایی گفت:

  سلام شما مخزن استیل تک جداره هم انجام میدید

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *