استیل, استیل 304, استیل 316

تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ چیست ؟ + [معرفی گرید های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶]

تفاوت استیل 304 با 316

فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ معمولا به علت وجود عنصر مولیبدن در استنلس استیل ۳۱۶ یا (فولاد ۳۱۶) است که استیل ۳۰۴ فاقد آن میباشد. این دو نوع استیل معمولا از لحاظ ظاهری بسیار به همدیگر شبیه میباشند، هر دو آستنیتی، غیر آهنربا و به وسیله عملیات گرمایشی سخت نمیشوند. این دو گرید از لحاظ ترکیب شیمیایی و خاصیت قابل قیاس میباشند. استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ معمولا از مقاومت بسیاری بهره‌مند می‌باشند.

تمام فولادها از ترکیب آهن و فولاد ساخته میشود. اما فولاد ضد زنگ همانند استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶ علاوه بر این ترکیب دارای حاوی مقداری کروم است.  کروم آلیاژی است که به فولاد ضد زنگ مقاومت در برابر خوردگی را می دهد. از بین فولادهای ضدزنگ، استنلس آستنیتی مقاومت خوبی دربرابر خوردگی دارد. منبع

تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در چیست؟

نخست باید بیان نمود که خاصیت مکانیکی هر دو حدودا شبیه هم می‌باشد  ولی عمده‌ترین فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در این است که آلیاژ ۳۱۶ دارای نیکل و مولیبدن زیادتری است که این دو عنصر افزایش یافته در آن باعث می‌شود که استیل ۳۱۶  نسبت به استیل ۳۰۴ اندکی گرانبهاتر باشد.

 

تفاوت استیل 304 با 316

تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶

گرید ۳۰۴ جزو معیار ۱۸.۸ فولاد زنگ‌نزن می‌باشد. این گونه استیل در دامنه وسیعی از فرآورده‌های در دسترس است و از خصوصیات چشمگیری نظیر شکل‌دهی و قابلیت جوشکاری برخوردار است و جزء ورق های استیل براق میباشد .

از سویی آلیاژ ۳۱۶ همواره در خیلی از امور صنعتی به کار برده میشود که در بردارنده مواد شیمیایی تحلیل شده و همچنین پیرامون‌های دارای نمک زیاد همانند نواحی ساحلی و محیط‌های باز است که در آن نمک‌های ضدیخ متداولی موجود میباشند. با ملاحظه به خصوصیات غیر واکنشی آن فولاد ضد زنگ ۳۱۶ در تولید لوازم پزشکی جراحی هم مورد استفاده قرار میگیرد. پیکره این استیل از لحاظ استقامت در مقابل فرسودگی مخصوصا در مقابل کلرید و محلول کلر پایدارتر از آلیاژ ۳۰۴ است که این مسئله خود یکی از فاکتورهای اصلی گرانتر بودن آن نسبت به استیل ۳۰۴  و از عمده‌ترین فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ میباشد و این ویژگی گرید ۳۱۶ سبب شده است که برای نواحی که در معرض نمک واقع میشوند مناسب‌تر باشد.

۳ تفاوت اصلی استیل ۳۱۶ با ۳۰۴

 1. سختی استیل ۳۱۶ بسیار زیاد است و در برابر فرسودگی مقاوم میباشد.
 2. در برابر کلرید و محلول کلر پایدارتر از آلیاژ ۳۰۴ است.
 3. سرب (مولیبدن) بیشتر در فولاد زنگ نزن ۳۱۶ تاثرات خوبی بر فرم پذیری آن نداشته باشد و از این رو گرید ۳۰۴ بهتر است.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان خرید انواع ورق استیل همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید

 ۳۳۹۲۸۷۰۳۳۳۹۲۸۷۵۸ | ۳۳۹۲۸۵۸۷


با این وجود برای طرح‌هایی با اسیدهای ملایم و یا نواحی که مواد در دسترس نمک واقع نمیشوند و یا مکان‌هایی که به شکل‌دهی بالایی نیاز دارند، گرید ۳۰۴ میتواند گزینه مطلوبی باشد. مضمون مولیبدن بیشتر در فولاد زنگ نزن ۳۱۶ میتواند تاثیرات ناخوشایندی بر فرم پذیری آن داشته باشد در این صورت گرید ۳۰۴ گزینه مطلوب‌تری است. افزون بر این در پروژه‌هایی که کمبود مالی وجود دارد استیل ۳۰۴ به صرفه‌تر از ۳۱۶ میباشد.

سرانجام در وضعیتی که مواد در زیر آب واقع میشوند یا به صورت مستمر در معرض آب میباشند، یا گروه‌هایی که دارای سختی بسیاری هستند و هنگامی که پیرامون دارای میزان زیاد عناصر خورنده است آلیاژ ۳۱۶ انتخاب مطلوبی است.

جهت استعلام قیمت ورق استیل در تمام گرید های بگیر ، نگیر ، صنعتی و دکوراتیو  بخصوص قیمت استیل ۳۰۴ به صورت کویل یا یا ورق با کارشناسان ما در استیل رزاقی تماس بگیرید

آشنایی با تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

 

این دو از استقامت خیلی مطلوبی در مقابل فرسودگی و زنگ‌زدگی دارند. همانطور که ذکر شد بارزترین فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در اضافه نمودن مولیبدن میباشد که ۳۱۶ دارای مولیبدن میباشد. مولیبدن عنصری است که استقامت در مقابل فرسودگی را در پیرامون نمکی یا کلرید بالا میبرد.

اقتصادی بودن استنلس استیل ۳۰۴ 

از مشخصه‌های استیل ۳۰۴ میتوان به اقتصادی بودن آن برای بیشتر پیرامون ها اشاره نمود. ولی استقامت آن در مقابل کلرید همانند ۳۱۶ نیست. استیل ۳۱۶ همانطور که بیان شد از نظر قیمت مقداری گران‌تر است اما میتواند گزینه مطلوبی برای ساحل ها و جاده‌های شور باشد.

آشنایی با تفاوت استنلس استیل ۳۰۴ با ۳۱۶

تفاوت استنلس استیل یا همان فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در چیست؟ فولاد ضدزنگ ۳۰۴ شامل  ۱۸ درصد کروم، ۸ درصد نیکل اما ۳۱۶ شامل ۱۶ درصد کروم، ۱۰ درصد نیکل و ۲ درصد مولیبدن میباشد. مولیبدن به منظور استقامت در مقابل فرسودگی حاصل از کلرید به آن افزوده شده است.

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

به علت تشابه بسیار گرید در راستای تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ با همدیگر ، بازشناسی و تفکیک این دو از روی شکل ظاهری کاری بسیار دشوار است بدین جهت برای تفکیک آنها از شیوه آنالیز استیل ۳۰۴ و آنالیز استیل ۳۱۶ به وسیله سیستم درصد عناصر استفاده می‌شود.

از دیگر تفاوت استنلس استیل یا همان فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ میتوان به اینکه آلیاژ ۳۱۶ در مقابل ۳۰۴ از خواص مکانیکی مطلوب‌تر، استقامت به فرسودگی بهتر و پایداری در برابر گرما در دماهای زیاد اشاره نمود.

استیل316

استیل۳۱۶

استیل ۳۰۴ چیست ؟

در راستای فرق استیل نگیر ۳۰۴ با ۳۱۶ باید گفت فولاد ضدزنگ ۳۰۴ متداول‌ترین آلیاژی است که به علت استقامت بسیار مطلوب در برابر فرسودگی به کار برده میشود. این محصول شامل ۱۶الی ۲۴ درصد کروم تا ۳۵ ٪ نیکل و مقدار اندکی کربن و منگنز میباشد. همانطور که قبلا به آن اشاره شد فرق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ در تلفیقات آنها میباشد.

رایج ترین شکل فولاد ضد زنگ ۳۰۴، ۱۸/۸ میباشد که شامل ۱۸ ٪ کرون و ۸٪ نیکل است. اینگونه فولاد برای ساخت وسایل آشپزخانه، مواد غذایی، ساخت و ساز، دکوراسیون و مبلمان اداری به کار برده میشود.

فولاد ضد زنگ ۳۰۴

فولاد ضد زنگ ۳۰۴

کاربرد استنلس استیل ۳۰۴ چیست ؟

به جرات می‌توان گفت فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ میتواند کاربردهای بارز هر یک را در صنایع مختلف نمایان سازد. از کاربرد ورق ۳۰۴ می‌توان ابزار آلات تولید مواد غذایی، وسایل آشپزخانه، محفظه های شیمیایی، مبدل حرارتی، پنل معماری، فنر و اتصالات را نام برد.

فولاد ضد زنگ ۳۱۶ چیست ؟

در خصوص مبحث فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ می‌توان گفت فولاد ضدزنگ ۳۱۶ / ۳۱۶L  استقامت کششی، استرس، قابلیت فرم پذیری و جوشکاری در درجه حرارت بالا را شامل میشود. استیل ۳۱۶ در مقابل ۳۱۶L از کربن بیشتری برخوردار است.

اگر چه از این لحاظ با یکدیگر فرق دارند ولی از هر لحاظ شبیه به هم می‌باشند و حتی هزینه هر دو تقریبا یکسان است. هر دو پایدار، مقاوم در مقابل فرسودگی و گزینه مطلوبی برای وضعیت پرفشار هستند. با این وجود ۳۱۶L برای طرح‌هایی که احتیاج به جوشکاری استنلس استیل بسیار باشد گزینه خوب‌تری است. چرا که فرسودگی جوش ۳۱۶ در قیاس با ۳۱۶L بیشتر است.

آشنایی با کاربرد استیل ۳۱۶

از کاربرد ورق ۳۱۶ میتوان به ابزار آلات مهیا سازی مواد غذایی در پیرامون های کلریدی، ابزارآلات آزمایشگاهی، پنل معماری، اتصالات قایق، ظروف شیمیایی، اتصالات ، مبدل گرمایشی و فنر اشاره نمود. برای ابزارآلات محیط باز نظیر ریل‌ها این فولاد یک ماده بادوام در مقابل فرسودگی است. شایان ذکر است که در صورت مطلوب بودن آلیاژ برای پیرامون آن، در دسترس دراز مدت واقع می‌شود.

انواع گرید های ورق استیل کدامند ؟

انواع گریدهای ورق استیل متنوعی موجود می‌باشند که میتوان به ورق استیل۳۰۴، ۳۱۶ ۳۰۹، ۳۱۰، ۳۲۱، … و ورق استیل ۴۳۰  اشاره نمود. در میان این ورق ها ۳۰۴ و ۳۱۶ از معمول‌ترین گونه استیل زنگ نزن میباشند که در اکثر پروژه به کار برده میشوند.

در کنار مطالبی که در خصوص تفاوت های ورق‌های استیل ارائه گشته گفتن این نکته ضروری است که در بسیاری از مواقع نوع ورق  ۳۱۶ برای انواع مصارف صنعتی به کار برده میشود. همچنین مواد شیمیایی پردازش شده و محیط های با مقدار نمک فراوان مانند ساحل است که در آن نمک‌‌های ضدیخ فراوانی وجود دارد. بیشترین کاربرد آن به دلیل ویژگی غیر واکنشی که دارد در ساخت وسایل پزشکی همانند جراحی می‌باشد.

ورق استیل

ورق استیل

موارد مصرف ورق های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ 

با این حال استیل ۳۰۴ نگیر برای پروژه‌های در کار با اسیدهای ملایم یا مکان‌های در معرض نمک قرار نگرفته همچنین جاهایی که نیازمند فرم‌دهی و شکل پذیری بالایی میباشند این نوع گرید انتخاب بسیار مناسبی میباشد. مسلماً محتوای مولیبدن بالا در استیل ۳۱۶ منجر به اثرات نامطلوبی شده بر فرم شکل گیری آن شده در نهایت انتخاب نمودن ورق ۳۰۴ بهتر میباشد.

همچنین برای پروژه‌هایی با  محدودیت مالی انتخاب ورق استیل ۳۰۴ به صرفه‌تر میباشد. در آخر میتوان گفت که مزیت‌های ورق استیل ۳۱۶ تنها به موارد فوق ختم نمیشود در مطلب زیر به چندین مورد برتری استفاده آن اشاره نمود:

 • در شرایطی که مواد زیر آب قرار بگیرد
 • مواد در معرض آب
 • پروژه‌های که سختی زیادی دارند
 • محیط دارای مقداری زیادی عناصر خورنده باشد این ورق انتخاب بهتری بوده و ارزش هزینه ی بالا را دارد.

به طور کلی اگر موارد استفاده ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ را به طور جمع بندی و خلاصه دسته بندی کنیم شامل موارد زیر میباشد.

موارد کاربرد فولاد ۳۰۴

 • تجهیزات فرآوری بسته‌بندی مواد غذایی مانند لبنیات
 • تجهیزات و وسایل آشپزخانه
 • پنل‌های معماری همانند حفاظ ها
 • مخازن شیمیایی
 • مبدل‌های حرارتی
 • صفحه‌های جوش داده شده برای معادن
 • اتصال دهنده‌ها
 • حلقه‌ها

موارد کاربرد فولاد ۳۱۶

 • تجهیزات آماده سازی مواد غذایی در محیط های آبی و کلرایدی
 • تجهیزات آزمایشگاهی
 • پنل‌های معماری ساحلی
 • اتصالات قایق
 • ظروف شیمیایی
 • مبدل‌های حرارتی

جهت دریافت مشاوره رایگان خرید انواع ورق استیل همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید

 ۳۳۹۲۸۷۰۳۳۳۹۲۸۷۵۸ | ۳۳۹۲۸۵۸۷

نتیجه گیری

فرق بین استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ معمولاً به علت وجود عنصر مولیبدن در استنلس استیل ۳۱۶ یا فولاد ۳۱۶ است که استیل ۳۰۴ فاقد آن می‌باشد. این دو نوع استیل معمولاً از لحاظ ظاهری بسیار به یکدیگر شبیه هستند، هر دو آستنیتی، غیر آهنربا و به وسیله عملیات گرمایشی سخت نمی‌شوند. این دو گرید از لحاظ ترکیب شیمیایی و خاصیت قابل مقایسه می‌باشند. استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ معمولاً از مقاومت بسیاری بهره‌مند هستند. تفاوت عمده بین این دو گرید در میزان مقاومت آن‌ها در برابر خوردگی است. استیل ۳۱۶ به دلیل داشتن مولیبدن، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی به ویژه در محیط‌های کلریدی از خود نشان می‌دهد. این ویژگی، استیل ۳۱۶ را برای استفاده در شرایط دریایی و محیط‌های شیمیایی خورنده مناسب‌تر می‌کند. از طرف دیگر، استیل ۳۰۴ معمولاً در محیط‌های کمتر خورنده و کاربردهای عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، انتخاب بین استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ بستگی به نوع کاربرد و شرایط محیطی دارد که قطعه استیل قرار است در آن به کار رود.

سوالات متداول

تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در چیست؟

نخست باید بیان نمود که خاصیت مکانیکی هر دو حدودا شبیه هم میباشد  ولی عمده‌ترین فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در این است که آلیاژ ۳۱۶ دارای نیکل و مولیبدن زیادتری است که این دو عنصر افزایش یافته در آن باعث می شود که استیل ۳۱۶  نسبت به استیل ۳۰۴ اندکی گرانبهاتر باشد.

فولاد ضد زنگ ۳۱۶ چیست ؟

در خصوص مبحث فرق استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ میتوان گفت فولاد ضدزنگ ۳۱۶ / ۳۱۶L  استقامت کششی، استرس، قابلیت فرم‌پذیری و جوشکاری در درجه حرارت بالا را شامل میشود. استیل ۳۱۶ در مقابل ۳۱۶L از کربن بیشتری برخوردار است.

انواع گرید های ورق استیل کدامند ؟

انواع گریدهای ورق استیل متنوعی موجود میباشند که میتوان به ورق استیل ۳۰۴، ۳۱۶ ۳۰۹، ۳۱۰، ۳۲۱، ۴۳۰ و… اشاره نمود. در میان این ورق ها ۳۰۴ و ۳۱۶ از معمول‌ترین گونه استیل زنگ‌نزن میباشند که در اکثر پروژه به کار برده میشوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ چیست ؟ + [معرفی گرید های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶]

 1. مهدی سلطانی گفت:

  سلام روز خوش من دانشجوی صنعتی هستم برای یک تحقیق با سایت شما آشنا شدم خیلی سایت جامع و دقیقی دارید فقط کاش ویدئوی تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ ترجمه داشت و اینکه یه سوال داشتم ازتون بطور کلی دسته بندی فولادها برا چه اساسی انجام میشه و چند نوع گرید ورق استیل داریم ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ، ممنون از حسن توجه شما، در مورد ویدئوی تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ میتونید با مراجعه به صفحه اینستاگرام ما به نشانی razaghisteel فایل ترجمه شده این ویدئو را مشاهده کنید.
   بطور کلی فولادها بر اسا نوع عناصر تشکیل دهنده آنها دسته بندی میشوند .
   انواع گرید های استنلس استیل
   سری ۳۰۰ یا استیل نگیر ( غیر مغناطیسی ) : آلیاژ آهن ، کروم ، نیکل با کربن کمتر از ۱/۰ درصد .
   سری ۴۰۰ یا استیل بگیر ( مغناطیسی ) : آلیاژ آهن ، کروم با کربن کمتر از ۱/۰ درصد .
   سری ۳۰۰ و موارد کاربرد آن
   ۳۰۴ رایجترین گرید استنلس استیل است که همان ۸/۱۸ کلاسیک می باشد .
   ۳۱۶ بعد از ۳۰۴ رایجترین گرید است و در صنایع غذایی و جراحی کاربرد دارد ، به علاوه آلیاژ مولیبدن موجود در آن از فرسایش جلوگیری می کند . همچنین بخاطر مقاومت زیاد در بربر کلر در مقایسه با گرید ۳۰۴ در صنایع دریایی هم بکار می رود .
   سری ۴۰۰ و موارد کاربرد آن
   ۴۱۰ مقاوم در برابر سایش است اما در برابر خوردگی مقاومت کمی دارد .
   ۴۲۰ گرید مخصوص کارد و چنگال ، قابلیت پولیش خوبی دارد .
   ۴۳۰ گرید مخصوص دکوراسیون است به عناون مثال در تزئینات داخلی اتومبیل کاربرد دارد . قابلیت شکل پذیری خوبی در درجه حرارت کم دارد و مقاوم در برابر خوردگی است .

 2. علی شیرازی گفت:

  استنلس استیل ۳۰۴ برای تولید محصولات آشپزخونه بهتره یا ۳۱۶ ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای تولید لوازم آشپزخانه فولادضد زنگ ۳۰۴ رایج‌تر است .

 3. محیا گفت:

  سلام روزتون بخیر
  برای ساخت یک استوانه رفلکتور چه ورقی بهتره و اینکه امکان سفارش این استوانه به خود شما هست ؟!

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وفت بخیر دوست عزیز
   برای ساخت استوانه رفلکتور ورق ۰/۵ بگیر براق روکشدار منساب میباشد ، برای ساخت هم متاسفانه ما نمیسازیم .

 4. میثم نقدعلی گفت:

  برای تولید وسایل آشپزخانه استیل ۳۰۴ بهتره یا ۳۱۶ ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   از کاربرد ورق ۳۰۴ می توان ابزار آلات تولید مواد غذایی، وسایل آشپزخانه، محفظه های شیمیایی، مبدل حرارتی، پنل معماری، فنر و اتصالات را نام برد.

 5. مینا جوادی گفت:

  استیل ۳۱۶ در برابر فرسودگی مقاومتر است یا ۳۰۴ ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   استیل ۳۱۶ بسیار مقاومتر از استیل ۳۰۴ است در برابر فرسودگی .

 6. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای ساخت وسایل آشپزخانه از میشه از استیل ۳۱۶ استفاده کرد؟ در برابر گرما واکنش نشون نمیده؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   ورق استیل ۳۱۶ گزینه مناسبی برای ساخت وسایل آشپزخانه میباشد .

 7. علی رضایی گفت:

  مهمترین تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   عمده ترین تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در این است که آلیاژ ۳۱۶ دارای نیکل و مولیبدن زیادتری است که این دو عنصر افزایش یافته در آن باعث می شود که استیل ۳۱۶ نسبت به استیل ۳۰۴ اندکی گران بها تر باشد.

 8. پریسا زارع گفت:

  استیل ۳۰۴ با ۴۳۰ چه تفاوتی با هم دارند ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مورد تفاوت استیل ۳۰۴ و ۴۳۰ در مقاله ای که لینک آن را برایتان میگذاریم بصورت کامل توضیح داده ایم
   https://razaghisteel.com/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%84-%d9%86%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%db%8c%d8%a7-%d8%a8%da%af%db%8c%d8%b1/

 9. مهدی یاسر گفت:

  تفاوت استنلس استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مورد در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 10. لاله صبوری گفت:

  قیمت استیل ۳۰۴ کیلویی چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا برای استعلام قیمت انواع ورق استیل با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید .

 11. یاوری گفت:

  چجوری میشه استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ از هم تشخیص داد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ را بصورت کامل در مقاله فوق توضیح داده ایم .

 12. بختیاری گفت:

  قیمت فولاد ضد زنگ ۳۱۶ متری چند

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای استعلام قیمت انواع فولاد ضدزنگ لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید

 13. قنبری گفت:

  اگر امکان داره جدول آنالیز استیل ۳۰۴ و مقایسه آن با استیل ۳۱۶ را هم در مقالتون بگذارید .

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله حتما بزودی مقاله های موجود در سایت را آپدیت میکنیم .

 14. قبادی گفت:

  ورق استیل ۳۰۴ قیمت کیلویی چنده

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای اطلاع از قیمت انواع ورق استیل لطفا با کارشناسان فروش بازرگانی استیل رزاقی تماس حاصل فرمایید . شماره کارشناسان در سایت موجود میباشد .

 15. عقیلی 55 گفت:

  چجوری میشه استیل ۳۰۴ و ۲۰۱ را تشخیص داد

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مورد نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ در مقالاتی که در سایت قرار داده ایم بصورت کامل توضیح داده ایم .

 16. یاشار همتی گفت:

  فولاد ضد زنگ ۳۱۶ چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مورد استیل ۳۱۶ در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 17. رضا یلی گفت:

  استیل ۳۰۴ چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلاغم وقت بخیر دوست عزیز
   در مقاله ای که که لینک آن را برایتان میگذاریم در مورد استیل ۳۰۴ بصورت کامل توضیح داده ایم .
   https://razaghisteel.com/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%84-%db%b3%db%b0%db%b4-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%86/

 18. بابی رضایی گفت:

  استیل ۳۰۴ نگیر کیلویی چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا برای استعلام قیمت انواع ورق استیل با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .

 19. هاشم بهرامی گفت:

  استیل ۳۰۴ از نظر قیمتی به صرفه تره یا ۳۱۶ ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   همانطور که در بالا گفته شد برای پروژه هایی با محدودیت مالی انتخاب ورق استیل ۳۰۴ به صرفه تر می باشد.

 20. کامرانی گفت:

  استنلس استیل ۳۰۴ چند دسته میباشد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   این استیل به سه پروه طبقه بندی میشود : ورق استیل ۳۰۴ براق ، ورق استیل ۳۰۴ خشدار ، ورق استیل ۳۰۴ مات

 21. هدی باقری گفت:

  مشخصات ورق استیل ۳۰۴ چیست

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مقاله ای که لینک آن را برایتان میگداریم در مورد استیل ۳۰۴ بصورت کامل توضیح داده ایم
   https://razaghisteel.com/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%84-%db%b3%db%b0%db%b4-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%86/

 22. غفاری گفت:

  چجوری میشه استیل ۳۰۴ را از ۲۰۱ تشخیص داد

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مورد نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ در سایت مقالاتی آپلود شده است که بصورت کامل در آن مقاله در این مورد توضیح داده ایم .

 23. بابک همایونی گفت:

  شما همه مدل های استیل ۳۰۴ را موجود دارید ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای اطلاع از موجودی انواع ورق استیل ۳۰۴ لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید .

 24. دهقان گفت:

  با سلام واحترام
  برای شرایط دمایی۸۵۰درجه از استیل۳۰۴ استفاده کنیم بهتره یا ۳۱۶؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای دماهای بالا استیل ۳۱۶ مناسبنر است .

 25. همایون رضوی گفت:

  استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ چه تفاوتهایی با هم دارند ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مورد تفاوت استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 26. غفاری گفت:

  قیمت ورق استیل ۳۰۴ نگیر کیلویی چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای استعلام قیمت انواع ورق استیل لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید .

 27. قاضیانی گفت:

  استیل ۳۰۴ چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مقاله ای که لینک آن را برایتان میگداریم صورت کامل در این مورد توضیح داده ایم
   لینک مقاله :https://razaghisteel.com/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%84-%db%b3%db%b0%db%b4-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%86/

 28. احمد رضا ابراهیمی گفت:

  سلام وقتتون بخیر عذر میخوام یه دستگاه آسیاب ادویه جات می‌خوام بسازم خواستم ببینم استیل ۳۰۴ واسه مواد غذایی مناسب هست یا ۳۱۶

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   استیل ۳۰۴ برای استفاده مواد غذایی مناسب میباشد .

 29. محمدی گفت:

  ساده ترین راه برای تشخیص استیل ۳۰۴ از ۳۱۶ چه روشیه ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مورد نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 30. علیرضا محبت گفت:

  بیشترین کاربرد ورق استیل ۳۰۴ در چه صنایعی میباشد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بیشترین کاربرد استنلس استیل ۳۰۴ در تجهیزات فرآوری مواد غذایی و لبنیات به ویژه شیر میباشد .

  2. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   خیر بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

 31. محسن طالشی گفت:

  استیل ۳۰۴ نگیر کیلویی چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای اطلاع از قیمت انواع ورق استیل لطفا با همکاران ما در قسمت فروش تماس بگیرید .

 32. نادری گفت:

  تفاوت استنلس استیل ۳۰۴ با ۳۱۶ از لحاظ ساختاری در چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مورد در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 33. آزیتا مروتی گفت:

  قیمت استیل ۳۰۴ کیلویی چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های ۰۹۱۲۱۱۳۵۶۹۰-۰۲۱۳۳۹۲۸۵۸۷ تماس بگیرید .

 34. سیتوش خیرخواه گفت:

  قیمت فولاد ضد زنگ ۳۱۶ چند

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای اطلاع از قیمت انواع ورق استیل لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید .

 35. حسن گفت:

  سلام.
  آیا جوشکاری این دو استیل به هم کاربرد دارد؟
  و تحقیقاتی انجام گرفته؟
  یا پیشنهادی برای بررسی اتصال این دو فلز به هم دارین و…

  من میخوام برای موضوع پایان نامه تحقیق کنم.

 36. طارمی گفت:

  بطور کلی دسته بندی فولادها برا چه اساسی انجام میشه و چند نوع گرید ورق استیل داریم ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در مقاله فوق بصورت کامل در این مورد توضیح داده ایم .

 37. زینعلی گفت:

  استیل ۳۱۶ عرض ۲ موجود دارید ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای اطلاع از موجودی انواع ورق استیل لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید .

 38. معین زندی گفت:

  استیل ۳۱۶ کیلویی چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا برای استعلام قیمت و خرید انواع ورق استیل با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .

 39. مصطفوی گفت:

  استیل ۳۰۴ ارزونتره یا ۳۱۶ ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   از لحاظ قیمت استیل ۳۰۴ اقتصادی تر از استیل ۳۱۶ میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *