استیل, استیل 304

خصوصیات برتر استیل ۳۰۴+ کاربرد در صنایع

آشنایی با خصوصیات برتر استیل ۳۰۴

ورق استیل ۳۰۴ یکی از متداول ترین نوع آلیاژ های ضد زنگ است .  آلیاژ استنلس استیل ۳۰۴ حاوی کروم و نیکل همانند عنصر غیر آهنی عمده است. کروم آن میان ۱۸ تا ۲۰ درصد و مقدار نیکل میان ۸ تا ۱۰/۵ درصد می باشد. این محصول منسوب به خانواده آلیاژ ضد زنگ آستنیتی است و راهنمای الکتریکی و گرمایشی اندکی به تناسب فولاد های کربنی دارد. استعمال استیل ۳۰۴ خواص مغناطیسی ندارد. استقامت به زنگ زدگی این محصول بیشتر از فولاد های مرسوم است. این فراورده به آسانی توانایی فرم پذیری به گونه های متنوع را دارد در این صورت به صورت وسیعی به کار برده می شود. این محصول به علت داشتن خاصیت ضد اکسیداسیون در همه صنایع به کار برده می شوند. این فراورده در تولید وسایل آشپزخانه مانند سینک ظرفشویی، بدنه اجاق گاز و یخچال و… استفاده می شود.

 

تلفیق شیمیایی استیل ۳۰۴

 

این استیل برای تمامی استراکچر های در ارتباط با آب شیرین استعمال داشته و با دقت به توانایی های ضد اکسیداسیون مبدل به پر طرفدارترین و کاربردی ترین آلیاژ در دنیا شده است. استیل مورد استعمال صنایع غذایی و دارویی برای تولید مخازن مناسب می باشد.
این استیل معمولا خاصیت الاستیک خیلی مطلوبی را دارا می باشد .استقامت واگذاری اندک و توانایی تغییر طول بسیار این مجوز را به آنها می دهد که توانایی فرم پذیری اقسام انبوه را داشته باشند. استیل ۳۰۴ یکی از متداول ترین، پر طرفدار ترین و پر فروش ترین استیل های ارائه شده در بازار می باشد برای خرید این محصول و ثبت تقاضای و نیز وصول مقدار موجودی آن می توان با کارشناسان شرکت های معتبر در تماس بود.

 

آشنایی با استیل ۳۰۴ ‌فواید به کارگیری از جنسی با سطح کیفی مطلوب

استیل ۳۰۴ نقش اساسی در ظاهر و فرم دهی معماری نوین دارد. این استیل ها که به فولاد ضد زنگ نیز شهرت دارند به فولادی گفته می شوند با مقادیری عنصر آلیاژی بسیار که قابلیت استقامت بسیار به زنگ زدگی در اتمسفرهای خورنده و درجه حرارت بالایی دارد. این استیل شامل مقادیر زیادی کروم بوده که این عمده ترین دلیل استقامت بالای این محصول است. مزیت به کار گیری از فراورده های استیل در معماری به تعبیر زیر است:
•دوام و ماندگاری بسیار به علت فقدان خوردگی
•ظاهری جذاب و زیبا
•توانایی شستشوی راحت و فوری
•فرم دهی به ظاهر و نما
•منعطف پذیری و متناسب با هر نمای ساخت و ساز
•استقامت بسیار در مقابل تغییرات وضعیت آب و هوایی
•قدرت به کارگیری در مناطق هایی با رطوبت بسیار

آشنایی با تلفیق شیمیایی استیل ۳۰۴

در این بخش از مبحث قصد داریم شما را با انواع تلفیقات شیمیایی استیل۳۰۴ آشنا سازیم:
•کروم:
این عنصر سبب بالا رفتن استقامت کششی، سختی ، استقامت به زنگ زدگی، اصطکاک و سختی پذیری می شود.
•نیکل:
این عنصر سبب بالا رفتن استقامت و سختی می شود بدون اینکه فرم پذیری چقرمگی کم شود.
مولیبدن:
وجود این عنصر در استیل ۳۰۴ سبب بالا رفتن استقامت، سختی پذیری، چقرمگی و سختی می شود. و هم اینکه استقامت خزشی و مقاومت در درجه حرارت زیاد را نیز بالا می برد.

میزان ته نشینی کاربید کروم که در پی کاهش میزان کربن صورت می گیرد، موجب تولید آلیاژ استنلس استیل۳۰۴L می شود که جوش پذیری بهتری حتی در محیط های خورنده دارد.

آشنایی با استقامت استیل ۳۰۴ در مقابل زنگ زدگی

 

استقامت استیل ۳۰۴ در مقابل زنگ زدگی

 

استیل ۳۰۴ استقامت به زنگ زدگی مطلوب در اکثر پیرامون ها دارد. این محصول در پیرامون های کلریدی گرم با زنگ زدگی روزنه ای و شکافی روبه رو می شود. اگر در درجه حرارت بیشتر از ۶۰ درجه سانتی گراد باشد زنگ زدگی تنشی اتفاق می افتد. برای وضعیت بحرانی زنگ زدگی اگر این محصول به زنگ زدگی روزنه ای و شکافی در پیرامون های اسیدی حساس باشد استیل ۳۱۶ را می توان به راحتی جای آن قرار داد.
استیل ۳۰۴ در خدمات کار که به صورت پی در پی تا درجه حرارت ۸۷۰ یا به صورت مستمر تا ۹۲۵ درجه سانتی گراد عمل می کنند، استقامت به اکسیداسیون مطلوبی دارند. با این همه اگر استقامت به زنگ زدگی در آب مد نظر باشد. به کارگیری مستمر در خدمات کار که با دمای میان ۴۵۰ الی ۶۸۰ درجه سانتی گراد پیشنهاد نمی شود. اگر استقامت زیاد در درجه حرارت بیشتر از ۵۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتی گراد لازم باشد آلیاژ ۳۰۴H پیشنهاد می شود.‌ این نوع استیل در پیرامون های آبی نیز استقامت به زنگ زدگی است.

آشنایی با ویژگی های استیل ۳۰۴

ویژگی های استیل ۳۰۴

در این مبحث به ویژگی های منحصر به فرد استیل ۳۰۴ خواهیم پرداخت.
•چگالی این محصول کم و بیش ۹/۷ تا ۲/۸ گرم بر سانتی متر مکعب است.
•دوال کشسان این استیل ۱۹۵ گیگا پاسکال و درصد پواسون آن ۳/۰ می باشد.
•همچنین استقامت واگذاری آن میان ۵۰۰ الی ۷۲۰ مگاپاسکال است.
•دلیل بسیط بودن چارچوب استقامت واگذاری در این است که سنجش ها برای میله هایی از گونه فولاد ۳۰۴ اما با ضخامت متمایز صورت گیرند، سرانجام اندازه های متمایزی داشتند که در این چارچوب قرار می گرفت.
•نقطه ذوب این فراورده تقریبا ۱۳۷۵_۱۴۵۰ درجه می باشد.
•از ویژگی استیل ۳۰۴ می توان به این مورد اشاره نمود که به آسانی کار سخت می شود. قطعاتی از اقسام این محصول که به شیوه کار سرد تولید می شوند به یک وهله ی وسطی آنیل احتیاج دارند تا کار سختی مطلوب تر انجام گیرد و از انقطاع یا به وجود آمدن ترک و منفذ ممانعت به عمل آورد.
•بعد از اینکه تولید این مرحله به پایان رسید برای افت بحران های درونی و مطلوب بودن استقامت به زنگ زدگی قطعه بایستی آنیل تکمیل شود.
•از سویی در شیوه های تولید مانند فورج که احتیاج به کار گرم دارند بایستی پس از دما دهی یکسان تا دمای ۱۱۴۹ _ ۱۲۶۰ درجه سانتی گراد تحت واکنش فرم دهی قرار گیرند.
•پس از آن قطعه تولید شده بایستی سریع سرد شود تا از زیاد ترین استقامت به زنگ زدگی به یقین رسید. بایستی به این موضوع نیز توجه نمود که این استیل نمی تواند از طریق اعمال حرارتی سخت شود.
•یکی دیگر از ویژگی استیل ۳۰۴ این است که برای جوشکاری معمولا از شیوه هم جوشی استعمال می شود. در این شیوه می توان هم با فیلر هم بدون آن انجام شود.
•آلیاژ ۳۰۸ برای استعمال در الکترودهای فیلر به هدف جوشکاری این محصول پیشنهاد شده است.

برای خرید ورق استیل ۳۰۴ و اطلاع از قیمت ورق استیل ۳۰۴ با کارشناسان استیل رزاقی تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *