استیل, استیل صنعتی

معرفی اجمالی انواع استیل های صنعتی

بر طبق آمار منتشر و به دست آمده هر سال حدود ۲۰۰۰۰۰ تن انواع استیل توسط صنایع مواد غذایی در کشور آمریکایی شمالی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. تا کنون بیش از ۶۰  نوع فولاد ضد زنگ به عنوان آلیاژهای استاندارد که به صورت انبوه و عمومی تولید شده است. علاوه بر آن‌ها آلیاژهای به طور اختصاصی توسط تولید کنندگان برای مصارف خاصی تولید می گردد. خوردگی یکنواخت زمانی اتفاق می افتد که تمام سطح در مقابل محیط خورنده قرار گرفته و به طور یکنواخت در معرض خوردگی قرار خواهد گرفت. در این مقاله پس از معرفی اجمالی ۳ نوع کلی انواع استیل به تشخیص انواع آن‌ها پرداخته می شود. لطفاً ما را تا آخر این مطلب همراهی کنید.

آشنایی با عمده ترین خواص انواع استیل

خواص اصلی انواع استیل­ در موارد ذیل خلاصه می گردند:

  • * مقاومت بالا در مقابل خوردگی
  • * ظاهری جذاب و براق
  • * مقاومت در برابر حرارت های بالا و پایین
  • * هزینه ی بسیار کم در برابر طول عمر مفید آن‌ها
  • * نزدیک به ۸۵ درصد آن‌ها قابل بازیافت هستند
  • * به سادگی تولید می گردد
  • * از نظر قابلیت های بیولوژیکی به صورت خنثی عمل می کنند

به طور کلی اگر سرعت خوردگی انواع استیل کمتر از ۰/۱ میلی‌متر در سال شود، با مقاومت بسیار بالا در مقابل خورندگی عمل می کند.

معرفی انواع استیل گروه نگیر

انواع استیل گروه نگیر با آلیاژ آهن، کروم و نیکل با کربنی کمتر از ۱ دهم درصد نام‌گذاری شده است. به طور مثال انواع استیل های ۳۰۴ و L304 به نام های ۸/۱۸ و ۱۰/۱۸ نام‌گذاری گردیده اند همچنین در حالت کار نشده خاصیت غیر آهن ربایی به خود گرفته اند. بیش از ۶۵ درصد مصرف جهانی متعلق به این گروه است. در این نوع از انواع استیل ها آلیاژ ۳۰۴ به عنوان استیل پایه شناخته شده است که ترکیب اصلی آن کروم ۲۰-۱۸ درصد، نیکل ۸-۱۰ درصد به همراه کربن ۸۰/۰ درصد می باشد. اگر ترکیب اصلی آن با آلیاژهای دیگر تغییر نماید قطعاً تولید محصولات دیگری در این گروه امکان پذیر می گردد.

حالت اول: اگر هدف اصلی آن بهبود خواص مکانیکی باشد.

گروه اول: با افزایش تغییر میزان نیتروژن موجود در ترکیب آلیاژی سبب افزایش قدرت نسبت به دمای پایین می شوند، امثال ۳۰۴N (4315/1) و ۳۰۴LN (4311/1).

در گروه دوم: با تغییر در افزایش میزان کربن موجود در ترکیب آلیاژ خواص مکانیکی (عملیات سرد) افزایش می یابد، مانند ۳۰۱ (۴۳۱۰/۱).

انواع استیل

اگر میزان نیتروژن موجودی را افزایش و میزان کربن را کاهش نمود در ترکیب آلیاژی ۳۰۱ سبب افزایش خاصیت جوش پذیری می گردد، مانند ۳۰۱N (438/1).

حالت دوم: اگر هدف اصلی افزایش مقاومت در برابر خورندگی باشد می توان ۲ گروه زیرا را متصور نمود:

گروه اول: در صورتی که مقاومت در برابر اکسیداسیون درجه حرارت های بالا هدف کلی باشد. که در ترکیب آن‌ها آلیاژهای کروم و نیکل افزایش می گردد. بارزترین نمونه شامل ۳۰۹ (۴۸۴۸/۱)، ۳۱۰/۳۱۴ ( ۴۸۳۳/۱)S و ۳۱۰S (4845/1) می توان اشاره نمود.

گروه دوم: چنانچه مقاومت در برابر خوردگی مد نظر باشد با افزایش مولیبدن در ترکیب اصلی مناسب می باشد. از جمله این نوع استنلی ها مولیبدن ۲ درصد ۳۱۶ (۱/۴۴۰۱)، مولیبدن ۲/۵ درصد ۳۱۶ (۱/۴۴۳۶) یا مولیبدن ۳ درصد ۳۱۷ می باشند.

حالت سوم: اگر هدف بهبود کیفیت جوش پذیری مد نظر گردد به ۳ گروه دست نمود:

گروه اول: جهت افزایش جوش پذیری و هم‌زمان با آن خوردگی داخل دانه ای بعد از جوش شدن جلوگیری به عمل آید، با افزایش تیتانیوم و کاهش این عمل میسر می گردد.

با تیتانیوم انواع استیل ۳۲۱(۱/۴۵۴۱) همچنین میزان کربن کم ۳۰۴L (1/4307) و (۱/۴۳۰۶) می باشند.

گروه دوم: علاوه بر بهبود جوش پذیری مقاومت در برابر خوردگی با افزایش مولیبدن و تیتانیوم و کاهش کربن میسر می گردد. انواع استیل ۳۱۶TI (1/4571)، ۳۱۶L و ۳۱۷L از این نوع می باشند.

گروه سوم: با افزایش کروم، مولیبدن و نیتروژن در استیل پایه ۳۰۴  سبب بهبود جوش پذیری و مقاومت در برابر خوردگی می شود. مولیبدن ۶ درصد (۱/۴۵۴۷) و (۱/۴۵۲۹) از این جمله اند.

 

معرفی انواع استیل گروه بگیر

انواع استیل گروه بگیر با آلیاژ آهن، کروم همراه با کربن کمتر از ۱ دهم درصد که خاصیت آهن ربایی دارند تولید می شود. در صورت نبود شرایط سخت و حفظ ظاهر این گروه از استیل ها کاربرد بسیار وسیع و فراوانی دارند. از جمله پرمصرف ترین انواع استیل ها دو گروه ۴۳۰ AISI یا ۱/۴۰۱۶ هستند. افزایش مقاومت در این محصول در برابر خوردگی با افزایش کروم و مولیبدن امکان پذیر می گردد. چنانچه هدف افزایش خاصیت جوش پذیری با اضافه نمودن تیتانیوم و نیوبیوم میسر می گردد. این‌گونه متصور است که انواع استیل های بگیر دارای خاصیت آهن ربایی می باشند. به همین ترتیب به طور واقعی ضد زنگ نمی باشند و همانند فولادهای کربنی زنگ زده می شوند. این نوع تصور کاملاً اشتباه خواهد بود. لازم به ذکر است تنها به دلیل تفاوت در ساختمان اتمی آن‌ها می باشد که به انواع استیل مغناطیسی بگیر و نگیر تبدیل می گردند.

معرفی انواع استیل گروه دوبلکس

انواع استیل گروه دوبلکس همراه با آلیاژ آهن، کروم و نیکل با ترکیبی از استنلس های غیر مغناطیسی و مغناطیسی خواهد بود همچنین در درجه حرارت های معمولی خاصیت آهن ربایی دارند. به طور کلی این نوع گروه در سطح بالاتری از گروه های بگیر و نگیر از نظر مقاومت می باشند. پرمصرف ترین انواع استیل آن‌ها سری ۱/۴۴۶۲EN می باشند. با مشخصات ویژه ای امثال : قدرت بالا، مقاومت ویژه در مقابل نفوذ حفره و خوردگی های موئی، مقاومت ناشی از خوردگی در برابر تنش های ترک خوردگی با خستگی، مقاومت نسبی بالا در قبال خوردگی های یکپارچه، قدرت فوق العاده در برابر جذب انرژی، انبساط حرارتی کم، جوش پذیری عالی و در نهایت مقاومت ویژه در برابر خستگی

بیشترین کاربردهای این نوع می توان در مبدل های حرارتی، محفظه های تحت فشار، آبگرمکن، تانکر، شفت ها و جلو برندها قطعات گردشی موجود در دیوارهای موج شکن در سکوهای دریایی، تانکرهای حمل مواد شیمیایی، هضم کننده ها و دستگاه های دیگر در صنایع موجود در کاغذ و خمیر کاغذی، سیستم آب‌رسانی دریا و کارخانه های آب شیرین کن می توان نام برد.

انواع استیل های دوبلکس تعداد زیادی از خواص انواع استیل های بگیر و نگیر را دارا می باشند و مقاومت بالایی در برابر خوردگی‌های نقطه ای و یکنواخت دارند به دلیل وجود میزان بالای کروم، نیتروژن و در برخی موارد مولیبدن می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *