استیل, استیل 410

معرفی کامل ورق استیل ۴۱۰

معرفي كامل ورق استيل 410

 ورق استیل ۴۱۰ چیست و به چه نوع ورقی گفته می شود؟ فولاد ضد زنگ تزئینی از خانواده مارتنزیت ها که از ویژگی های بارز آن می توان اشاره کرد به ضخامت ۳ به معنی قابلیت سخت پذیری آنها در عملیات های حرارتی می باشد. بهترین و ساده ترین تعریفی که برای این نوع ورق بیان نمود این است که این نوع ورق جزء ورق های استیل بگیر بوده و دارای کاربردهای متنوع و گوناگونی در صنایع مختلف داشته و در نهایت آن را به دو صورت گوناگون در دو جنس ساده کربنی و زنگ نزن تولید می کنند.

در حالی که ورقه های ساده کربنی که به نوبه  خود در فرآیند چگونگی و نحوه تولید به دو دسته ی گرم و سرد تقسیم می شوند این در حالی است که در پروسه ی تولید نوع گرم آنها از فرآیند نورد در دمای بالا استفاده می کنند و ورق های سرد حاصل نورد ورق های گرم در دمای پایین می باشند و در حالت کلی در قیاس ورق های گرم دارای ضخامت کمتری هستند.

ترکیب شیمیایی ورق استیل ۴۱۰

 

ورق استیل 410

 

از مهم ترین ترکیبات شیمیایی ورق استیل ۴۱۰ عبارت‌اند از : ۱۱/. درصد کربن، ۴/. درصد سیلیسیوم، ۱ درصد منگنز و در آخر ۵/۱۲ درصد کروم است که به طور کلی این نوع ورق استیل مقاومت بالایی در برابر خوردگی، استحکام و سختی دارد و با توجه به استانداردهای روز دنیا ۵۵۰۴ AMS و ۲۴۰ASTM A آنالیز می گردند.

در استاندارد DIN ورق استیل ۴۱۰ به چه معنایی تعریف شده است؟ یا در چه دسته ای از فولادها قرار می گیرد؟ طبق تعریف استاندارد DIN آلمان ورق استیل ۴۱۰ را به نام فولاد ۱.۴۰۰۶ تعریف کرده اند همچنین جزء دسته فولادهای ضد زنگ یا به بیان دیگر استنلس استیل که با مشخصات X12cr13 معروف شده است. این نوع استیل در حرارت های پایین به خوبی شکل گرفته همچنین به دلیل ترکیب با عناصری مانند کروم منجر به چگالی ۷/۸ می شود.

بهتر است بدانید که این ورق استیل بگیر با خاصیت مغناطیسی بالا در کشورهای در حال توسعه روز دنیا همراه با صنعت روز در چین، هند، تایوان و روسیه تولید و به ایران صادر می شوند. استفاده از این نوع ورق نه تنها مشکلات خوردگی و ضد زنگی را به طوری جدی حل کرده است بلکه موجبات آن شده در صنعت نیاز به فولاد و قطعاتی که بتوانند مقاومت بالایی در دماهای بالا، عوامل جوی و همچنین در برابر گازها را فراهم نموده است.

 

مقاومت ورق استیل ۴۱۰ در برابر خوردگی

 

مقاومت ورق استیل 410

 

به طور روشن تر می توان بیان نمود که مقاومت ورق استیل ۴۱۰ که در معرض عملیات حرارتی قرار گرفته مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی در هوای عادی، آب و حتی تعدادی از اسیدهای شیمیایی دارد. در یک بیان ساده و دقیق تر می توان گفت که مقاومت راضی کننده ای در مقابل نیتریک اسید، سولفوریک اسید غلیظ، نفتالیک، اسیدهای غذایی همچنین استیک اسید رقیق داشته در حالی که در شرایط آنیل توصیه می شود از آن استفاده نشود زیرا به دلیل مقاومت پایینی که در برابر خوردگی دارد.

 

خواص مکانیکی ورق استیل ۴۱۰

در تعریف و بیان ساده خواص مکانیکی ورق استیل۴۱۰ می توان این‌طور بیان نمود که با سختی ویکرز ۴۴۶ HV، سختی راکول ۴۵ HRA همچنین مقاومت کششی ۱۵۲۵ مگا پاسکال می باشد.

 

عملیات حرارتی ورق استیل ۴۱۰

به طور واضح تر و شفاف تر می توان گفت که انجام عملیات حرارتی ورق استیل ۴۱۰ طی ۴ مرحله ی ویژه صورت می گیرد که در اینجا به آن اشاره خواهیم نمود:

عملیات حرارتی آنیل: این پروسه که خود شامل ۳ پروسه است. شامل حرارت دهی آرام تا دماهای ۸۱۶- ۸۹۹ درجه سانتی گراد بعد از آن کاهش ویژه آن تا دمای ۵۹۳ در کوره و در نهایت سرد کردن آن در هوای آزاد می باشد.

عملیات سخت کردن: این پروسه دمای ۱۴۹- ۱۰۱۰ را لازم داشته و برای سرد کردن آن بهتر است از روغن یا آب استفاده نمود. عملیات تنش گیری: لازم است در این مرحله به مدت زمان ۱ الی ۲ ساعت در حرارت ۱۴۹- ۴۲۷ درجه سانتی گراد انجام گردد و در نهایت برای سرد کردن از هوا محیط استفاده نمود.

عملیات تمپر: آخرین پروسه ی حرارتی که در دمای ۵۹۳-۷۶۰ به مدت ۱ تا ۴ ساعت انجام شده و همانند بقیه مراحل از هوا برای سرد کردن استفاده می شود. بهتر است بدانید که استیل ورق ۴۱۰ در شرایط آنیل تا حد قابل قبولی توانایی کشش و شکل پذیری را دارد.

 

جوش پذیری ورق استیل ۴۱۰

ورق استیل ۴۱۰ خواص جوش پذیری محدودی داشته که به علت قابلیت سخت پذیری آن بوده همچنین شایان ذکر است که یادآوری نمود یکی از مهم ترین علل آن به دلیل میزان پایین کروم است که برای عملیات پیش گرم قطعاً به دماهای بالای۲۶۰ درجه نیاز نمی باشد. در حالی که پروسه ی حرارتی که بعد از جوشکاری انجام می گردد جهت دستیابی به خواص مورد نظر قرار گرفته لازم به ذکر است که این نوع آلیاژ به کار رفته در قیاس با دیگر آلیاژهای دیگر این خانواده خواص جوشکاری بهتری داشته و به راحتی می توان ادعا کرد که تفاوت اصلی در نوع آلیاژ به میزان کربن موجود در آن است که پروسه ی حرارتی بعد از جوشکاری را حذف می کند.

 

کاربرد ورق استیل ۴۱۰

 

کاربرد ورق استیل 410

 

ورق استیل ۴۱۰ به دلیل ویژگی های خاصی که دارد که هر کدام از آنها را در کاربردهای خاصی دسته بندی نموده و اما کاربرد های این نوع ورق استیل تنها به موارد فوق ختم نمی شود در اینجا به چندین مورد از آنها می توان اشاره نمود:

پیچ و مهره، استیل، سازه های نفتی، شفت، پمپ و شیر آلات، توربین های گازی، تجهیزات پالایش نفت و فرآوری پترو شیمی، فراوری سنگ معدن، دریچه های دروازه، صفحه های فشار، لوازم آشپزخانه امثال قاشق، کارد و چنگال و ….

در نهایت بیشترین ابعاد مورد استفاده این نوع ورق استیل ۴۱۰ بگیر به ابعاد ۲۰*۱۰۰، ۱۵۰* ۶۰۰ و در آخر ۲۰۰*۶۰۰ سانتی تولید و در بازار عرضه می شوند که برای استعلام و وضعیت نهایی قیمت این ورق با توجه به قیمت روز فولاد محاسبه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *