استیل, استیل 410

استیل ۴۱۰ چیست ؟ (کاربردها + مقاومت) و ترکیبات شیمیایی

ورق استیل ۴۱۰

استیل ۴۱۰ چیست ؟

استیل ۴۱۰ ، فولاد ضد زنگ تزئینی از خانواده مارتنزیت ها که از ویژگی های بارز آن می توان اشاره کرد به ضخامت ۳ به معنی قابلیت سخت پذیری آنها در عملیات های حرارتی .

بهترین و ساده ترین تعریفی که برای این نوع ورق بیان نمود این است که این نوع ورق جزء ورق های استیل بگیر بوده و دارای کاربردهای متنوع و گوناگونی در صنایع مختلف داشته و در نهایت آن را به دو صورت گوناگون در دو جنس ساده کربنی و زنگ نزن تولید می کنند.

در حالی که ورقه های ساده کربنی که به نوبه  خود در فرآیند چگونگی و نحوه تولید به دو دسته ی گرم و سرد تقسیم می شوند این در حالی است که در پروسه ی تولید نوع گرم آنها از فرآیند نورد در دمای بالا استفاده می کنند و ورق های سرد حاصل نورد ورق های گرم در دمای پایین می باشند و در حالت کلی در قیاس ورق های گرم دارای ضخامت کمتری هستند.

 

جهت استعلام قیمت ورق استیل در تمام گرید های بگیر ، نگیر ، صنعتی و دکوراتیو به صورت کویل یا یا ورق با کارشناسان ما در استیل رزاقی تماس بگیرید .  شماره تماس : ۰۲۱۳۳۹۲۸۵۸۷

 

ترکیب شیمیایی ورق استیل ۴۱۰

 

ترکیب شیمیایی ورق استیل ۴۱۰

ترکیب شیمیایی ورق استیل ۴۱۰

از مهم ترین ترکیبات شیمیایی ورق استیل ۴۱۰ عبارت‌اند از : ۱۱/. درصد کربن، ۴/. درصد سیلیسیوم، ۱ درصد منگنز و در آخر ۵/۱۲ درصد کروم است که به طور کلی این نوع ورق استیل مقاومت بالایی در برابر خوردگی، استحکام و سختی دارد و با توجه به استانداردهای روز دنیا ۵۵۰۴ AMS و ۲۴۰ASTM A آنالیز می گردند.

در استاندارد DIN ورق استیل ۴۱۰ به چه معنایی تعریف شده است؟ یا در چه دسته ای از فولادها قرار می گیرد؟ طبق تعریف استاندارد DIN آلمان ورق استیل ۴۱۰ را به نام فولاد ۱.۴۰۰۶ تعریف کرده اند همچنین جزء دسته فولادهای ضد زنگ یا به بیان دیگر استنلس استیل که با مشخصات X12cr13 معروف شده است. این نوع استیل در حرارت های پایین به خوبی شکل گرفته همچنین به دلیل ترکیب با عناصری مانند کروم منجر به چگالی ۷/۸ می شود.

بهتر است بدانید که این ورق استیل بگیر با خاصیت مغناطیسی بالا در کشورهای در حال توسعه روز دنیا همراه با صنعت روز در چین، هند، تایوان و روسیه تولید و به ایران صادر می شوند. استفاده از این نوع ورق نه تنها مشکلات خوردگی و ضد زنگی را به طوری جدی حل کرده است بلکه موجبات آن شده در صنعت نیاز به فولاد و قطعاتی که بتوانند مقاومت بالایی در دماهای بالا، عوامل جوی و همچنین در برابر گازها را فراهم نموده است.

مقاومت ورق استیل ۴۱۰ در برابر خوردگی

به طور روشن تر می توان بیان نمود که مقاومت ورق استیل ۴۱۰ که در معرض عملیات حرارتی قرار گرفته مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی در هوای عادی، آب و حتی تعدادی از اسیدهای شیمیایی دارد. در یک بیان ساده و دقیق تر می توان گفت که مقاومت راضی کننده ای در مقابل نیتریک اسید، سولفوریک اسید غلیظ، نفتالیک، اسیدهای غذایی همچنین استیک اسید رقیق داشته در حالی که در شرایط آنیل توصیه می شود از آن استفاده نشود زیرا به دلیل مقاومت پایینی که در برابر خوردگی دارد.

خواص های مکانیکی استیل410

خواص های مکانیکی استیل۴۱۰

خواص مکانیکی ورق استیل ۴۱۰ چیست ؟

در تعریف و بیان ساده خواص مکانیکی ورق استیل۴۱۰ می توان این‌طور بیان نمود که با سختی ویکرز ۴۴۶ HV، سختی راکول ۴۵ HRA همچنین مقاومت کششی ۱۵۲۵ مگا پاسکال می باشد.

عملیات حرارتی ورق استیل ۴۱۰

به طور واضح تر و شفاف تر می توان گفت که انجام عملیات حرارتی ورق استیل ۴۱۰ طی ۴ مرحله ی ویژه صورت می گیرد که در اینجا به آن اشاره خواهیم نمود:

عملیات حرارتی آنیل: این پروسه که خود شامل ۳ پروسه است. شامل حرارت دهی آرام تا دماهای ۸۱۶- ۸۹۹ درجه سانتی گراد بعد از آن کاهش ویژه آن تا دمای ۵۹۳ در کوره و در نهایت سرد کردن آن در هوای آزاد می باشد.

عملیات سخت کردن: این پروسه دمای ۱۴۹- ۱۰۱۰ را لازم داشته و برای سرد کردن آن بهتر است از روغن یا آب استفاده نمود. عملیات تنش گیری: لازم است در این مرحله به مدت زمان ۱ الی ۲ ساعت در حرارت ۱۴۹- ۴۲۷ درجه سانتی گراد انجام گردد و در نهایت برای سرد کردن از هوا محیط استفاده نمود.

عملیات تمپر: آخرین پروسه ی حرارتی که در دمای ۵۹۳-۷۶۰ به مدت ۱ تا ۴ ساعت انجام شده و همانند بقیه مراحل از هوا برای سرد کردن استفاده می شود. بهتر است بدانید که  ورق ۴۱۰ در شرایط آنیل تا حد قابل قبولی توانایی کشش و شکل پذیری را دارد.

 

جوش پذیری ورق استیل ۴۱۰

ورق استیل ۴۱۰ خواص جوش پذیری محدودی داشته که به علت قابلیت سخت پذیری آن بوده همچنین شایان ذکر است که یادآوری نمود یکی از مهم ترین علل آن به دلیل میزان پایین کروم است که برای عملیات پیش گرم قطعاً به دماهای بالای ۲۶۰ درجه نیاز نمی باشد.

در حالی که پروسه ی حرارتی که بعد از جوشکاری انجام می گردد جهت دستیابی به خواص مورد نظر قرار گرفته لازم به ذکر است که این نوع آلیاژ به کار رفته در قیاس با دیگر آلیاژهای دیگر این خانواده خواص جوشکاری بهتری داشته و به راحتی می توان ادعا کرد که تفاوت اصلی در نوع آلیاژ به میزان کربن موجود در آن است که پروسه ی حرارتی بعد از جوشکاری را حذف می کند.

"جوش

کاربرد ورق استیل ۴۱۰

ورق استیل ۴۱۰ به دلیل ویژگی های خاصی که دارد که هر کدام از آنها را در کاربردهای خاصی دسته بندی نموده و اما کاربرد های این نوع ورق استیل تنها به موارد فوق ختم نمی شود در اینجا به چندین مورد از آنها می توان اشاره نمود:

پیچ و مهره، استیل، سازه های نفتی، شفت، پمپ و شیر آلات، توربین های گازی، تجهیزات پالایش نفت و فرآوری پترو شیمی، فراوری سنگ معدن، دریچه های دروازه، صفحه های فشار، لوازم آشپزخانه امثال قاشق، کارد و چنگال و ….

در نهایت بیشترین ابعاد مورد استفاده این نوع ورق استیل ۴۱۰ بگیر به ابعاد ۲۰*۱۰۰، ۱۵۰* ۶۰۰ و در آخر ۲۰۰*۶۰۰ سانتی تولید و در بازار عرضه می شوند که برای استعلام و وضعیت نهایی قیمت این ورق با توجه به قیمت روز فولاد محاسبه می گردد.

"کاربرد

سوالات متداول

 ورق استیل ۴۱۰ چیست ؟

فولاد ضد زنگ تزئینی از خانواده مارتنزیت ها که از ویژگی های بارز آن می توان اشاره کرد به ضخامت ۳ به معنی قابلیت سخت پذیری آنها در عملیات های حرارتی .

خواص مکانیکی ورق استیل ۴۱۰ چیست ؟

در تعریف و بیان ساده خواص مکانیکی ورق استیل۴۱۰ می توان این‌طور بیان نمود که با سختی ویکرز ۴۴۶ HV، سختی راکول ۴۵ HRA همچنین مقاومت کششی ۱۵۲۵ مگا پاسکال می باشد.

جوش پذیری ورق استیل ۴۱۰

ورق استیل ۴۱۰ خواص جوش پذیری محدودی داشته که به علت قابلیت سخت پذیری آن بوده همچنین شایان ذکر است که یادآوری نمود یکی از مهم ترین علل آن به دلیل میزان پایین کروم است که برای عملیات پیش گرم قطعاً به دماهای بالای ۲۶۰ درجه نیاز نمی باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “استیل ۴۱۰ چیست ؟ (کاربردها + مقاومت) و ترکیبات شیمیایی

 1. سینا مختاری گفت:

  با سلام ورق استیل ۴۱۰ جز گروه بگیر هست یا نگیر ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام روز بخیر دوست عزیز ، بهترین و ساده ترین تعریفی که برای این نوع ورق بیان نمود این است که این نوع ورق جزء ورق های استیل بگیر بوده و دارای کاربردهای متنوع و گوناگونی در صنایع مختلف داشته و در نهایت آن را به دو صورت گوناگون در دو جنس ساده کربنی و زنگ نزن تولید می کنند.

 2. ایمان مهدوی مقدم گفت:

  سلام وقت بخیر ، استیل ۴۱۰ در چه ابعادی در بازار موجود میباشد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ، ورق استیل نگیر ۴۱۰ در ابعاد ۲۰*۱۰۰، ۱۵۰* ۶۰۰ و در آخر ۲۰۰*۶۰۰ سانتی تولید و در بازار عرضه می شوند .

 3. ناصرزاده گفت:

  میلگرد استیل ۴۱۰ کیلویی چنده

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

 4. سینا بیاتی گفت:

  قیمت ورق استیل ۴۱۰ کیلویی چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا جهت استعلام قیمت انواع ورق استیل لطفا با کارشناسان بازرگانی استیل رزاقی تماس حاصل فرمایید .
   شماره های تماس ۰۹۱۲۱۱۳۵۶۹۰-۰۲۱۳۳۹۲۸۵۸۷

 5. سمیه ریاضی گفت:

  میلگرد استیل ۴۱۰ موجود دارید ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   همانطور که در بالا گفته شد استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انوع ورق استیل فعالیت میکند .

 6. Hola! I’ve been following your website for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Dallas Tx! Just wanted to tell you keep up the great job!

 7. Great site. A lot of useful information here. I’m sending it to a few buddies ans also sharing in delicious. And obviously, thank you on your effort!

 8. This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I have shared your site in my social networks!

 9. Roger Carter گفت:

  Thank you for another excellent post. The place else could anybody get that kind of info in such a perfect approach of writing?I’ve a presentation subsequent week, and I am on the searchfor such info.

 10. ogorodkino.ru گفت:

  There is definately a lot to know about this topic. I love all the points you’ve made.

 11. My brother suggested I might like this blog. He was totally right. This post actually made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

 12. James Campbell گفت:

  When someone writes an piece of writing he/she retains the image of auser in his/her brain that how a user can know it.So that’s why this piece of writing is perfect. Thanks!

 13. Hi there i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this article i thought i could also make comment due to this brilliant post.

 14. How do I get “undefined” on my blog posts? There are 3 undefined words right below the title of my blog post. How do I get rid of it?.

 15. I value the blog.Really looking forward to read more. Want more.

 16. When I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Perhaps there is a way you can remove me from that service? Appreciate it!

 17. indexation site گفت:

  Hello there, You have performed an excellent job. I will definitely digg it and personally recommend to my friends. I am sure they will be benefited from this site.

 18. Spices Exporter گفت:

  Awesome article.Really thank you! Awesome.

 19. I really like and appreciate your blog article.Thanks Again. Really Cool.

 20. irontechdoll گفت:

  This is one awesome post.Really thank you! Really Great.

 21. Outstanding post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Bless you!

 22. infoda4nik.ru گفت:

  No matter if some one searches for his necessary thing, thus he/she wants to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.

 23. I believe what you postedtypedthink what you postedtypedbelieve what you postedwrotebelieve what you postedtypedWhat you postedtyped was very logicala lot of sense. But, what about this?think about this, what if you were to write a killer headlinetitle?content?typed a catchier title? I ain’t saying your content isn’t good.ain’t saying your content isn’t gooddon’t want to tell you how to run your blog, but what if you added a titleheadlinetitle that grabbed people’s attention?maybe get people’s attention?want more? I mean %BLOG_TITLE% is a little plain. You might look at Yahoo’s home page and see how they createwrite post headlines to get viewers to click. You might add a related video or a pic or two to get readers interested about what you’ve written. Just my opinion, it might bring your postsblog a little livelier.

 24. Fine way of describing, and nice piece of writing to get information regarding my presentation subject matter, which i am going to convey in institution of higher education.

 25. I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 26. Thanks for sharing, this is a fantastic blog post.

 27. Hey there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!

 28. A round of applause for your post.Really thank you! Awesome.

 29. Hi there! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website goes over a lot of the same subjects as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

 30. Hey, thanks for the blog.Really looking forward to read more. Cool.

 31. Hi, Neat post. There is a problem together with your web site in internet explorer, may check this? IE still is the marketplace leader and a big component to folks will omit your wonderful writing due to this problem.

 32. I really enjoy the article post.Much thanks again. Really Cool.

 33. Really no matter if someone doesn’t know after that its up to other people that they will help, so here it occurs.

 34. find a grave گفت:

  trump hydroxychloroquine chloroquine mechanism of action hydroxyquine medication

 35. rent a minibus گفت:

  Im grateful for the article.Really thank you! Want more.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *