استیل, ورق استیل 201

۱۵ خصوصیت و کاربرد ورق استیل ۲۰۱

استیل 201 کاربرد و ویژگی ها

استیل ۲۰۱ یکی از آلیاژهای آستنیتی سری ۲۰۰ که معمولاً آلیاژی ضد زنگ میباشد که از عناصر مختلفی نظیر کروم، نیکل و منگنز تولید شده است. نیکل می‌تواند در مقابل خوردگی از استیل به خوبی مراقبت نماید. به علت نرخ پایین این محصول، میتواند جایگزین مطلوبی برای اقسام آلیاژ استیل نظیر استیل ۳۰۱ و استیل ۳۰۴ باشد این‌گونه استیل بسیار مستحکم بوده و نرمش ناپذیر می‌باشد.

ولی امکان دارد اگر به آن کمی گرما داده شود در حالت انعطاف نیز کار کند. این آلیاژ قطعاً غیر مغناطیسی میباشد و در اکثر موارد  میتوان به جای به کارگیری از  ورق استیل ۳۰۴ از ورق استیل ۲۰۱ استفاده نمود که هیچ گونه مسئله ای به وجود نمی‌آید.

از این نوع استیل دکوراتیور برای تولید پوشش استیل، جابه‌جایی مایعات و گاز نیز به کار گرفته می‌شود. این محصول پایداری و استقامت بسیار مطلوبی دارد و برای مصارف بسیاری مورد استعمال قرار میگیرد. برای اینکه قانع شوید محصولی که خریداری نموده‌اید کلیه احتیاجات شما را برآورده میسازد و به صورت صحیح و مطلوب تولید شده است بایستی آن را از جای موثقی فراهم نمایید، در این مکان ها برای تولید ورق استنلس استیل ۲۰۱  از مواد با سطح کیفی مناسب و مطلوب استفاده میکنند.

آشنایی با عناصر سازنده استیل ۲۰۱

هر یک از عناصری که در تولید استیل ۲۰۱ به کار برده میشود خواص منحصر به فرد خود را دارند و کارکرد مطلوبی از خود نشان می‌دهند. میزان این عناصر بر روی سطح کیفی و استقامت این ورق اثر می‌گذارد . این محصول از نسخه مطلوبی برای استقامت در مقابل زنگ زدگی و تداوم و ثبات بالایی برخوردار می‌باشد. این لوله همانند ورق استیل ۳۰۰ استقامت پایداری دارد و میتواند به راحتی فشار بسیاری را متحمل شود. ورق استیل ۲۰۱ به آسانی جوش داده میشود و کلیه شیوه جوشکاری از دمای ۱۰۱۰ الی ۱۰۹۳ درجه سانتی گراد را متحمل میشود. برای خودداری از لایه لایه شدن دمای نباید از ۲۰۰۰درجه فارنهایت بالاتر رود. این آلیاژ برای تولید اقسام قطعات به آسانی فرم میگیرد و در طاق سازی خودرو و راه آهن مورد استفاده قرار میگیرد.

عناصر سازنده استیل ۲۰۱

عناصر سازنده استیل ۲۰۱

تشخیص استیل ۲۰۱ و ۳۰۴ با مایع تشخیص نوع استیل

 

ترکیبات شیمیایی و خواص استنلس استیل ۲۰۱

تراکم (پوند / اینچ ۳): ۲۸۳/۰
مدول الاستیسیته در کشش (پوند در هر اینچ ۲ ۱۰ ۱۰۶): ۲۸.۶
گرمای خاص (BTU / پوند / درجه فارنهایت): ۰.۱۲ در ۳۲-۲۱۲ درجه فارنهایت
هدایت حرارتی (BTU / ساعت / فوت / درجه فارنهایت): ۹.۴ در ۲۱۲ درجه فارنهایت
دامنه نقطه ذوب: ۲۵۵۰-۲۶۵۰ درجه فارنهایت

 • ElementType 201 (درصد وزنی)
 • کربن: حداکثر ۰.۱۵
 • منگنز: حداکثر ۵.۵۰-۷.۵۰
 • فسفر: حداکثر ۰۶/۰
 • گوگرد: حداکثر ۰.۰
 • سیلیکون ۱.۰۰ حداکثر
 • کروم: ۱۶.۰۰-۱۸.۰۰
 • نیکل: ۳.۵۰-۵.۵۰
 • نیتروژن: حداکثر ۰.۲۵
 • آهن: تعادل

جهت دریافت مشاوره رایگان خرید انواع ورق استیل همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید

 ۳۳۹۲۸۷۰۳۳۳۹۲۸۷۵۸ | ۳۳۹۲۸۵۸۷

آشنایی با شباهت‌ها و تفاوت‌های  استیل ۲۰۱ با استیل ۳۰۴

در اینجای مبحث قصد داریم در خصوص شباهت ها و تفاوت های نسبی ورق استیل ۲۰۱ و ورق استیل ۳۰۴ بپردازیم.

 • قیمت ورق استیل

Price Tag Icon | Download Windows 8 Vector icons | IconsPediaدر مجموع قیمت ورق استیل ۲۰۱ پایین‌تر از ۳۰۴ است، و این تفاضل قیمت به دلیل وجود میزان نیکل استفاده شده در ساختار آن میباشد. نیکل استفاده شده در استیل ها مسئولیت استقامت در مقابل زنگ زدگی را دارد. نرخ پایین استیل ۲۰۱ در مقابل ۳۰۴ به این دلیل است که از ماده نیکل کمتری در ساخت آن به کار برده شده است و یک ماده مقرون به صرفه و در حین حال با سطح کیفی بالا فقدان نیکل را به خوبی جبران میکند.

 • استقامت و پایداری

فشردگی آلیاژ ۲۰۱ کمتر از ۳۰۴ است. ولی پایداری آن حدود ۱۰ درصد بیشتر از ورق استیل ۳۰۴ است. و این مسئله نیز به دلیل وجود منگنز بیشتر در ساخت ورق استیل ۲۰۱ میباشد. این دو محصول از لحاظ انعطاف، فرم پذیری و هموار بودن بسیار به همدیگر شباهت دارند.

 

 • زنگ زدگی استیل

همان‌طور که ذکر شده در استیل ۲۰۱ از مقدار کمی نیکل برای ساخت آن استفاده شده است به همین علت استقامت در مقابل زنگ زدگی آن منوط به استیل ۳۰۴ هم کمتر است. ناگفته نماند که از آلیاژ ۲۰۱ به هیچ عنوان نباید در ساخته های دریایی استفاده نمود.

 

 • رنگ

Editing Bg Color Icon | Windows 8 Iconset | Icons8

در ورق استیل ۲۰۱ چون از میزان منگنز بیشتری استفاده شده است به همین علت رویه و رنگ این استیل به نسبت استیل ۳۰۴ مقداری تیره تر است اما این مغایرت رنگ بسیار اندک است که به وسیله اشخاص عادی قابل تفکیک نیست.

مقایسه قیمت ورق استیل ۲۰۱ با ورق های گرید ۳۰۰ و ۴۰۰

قیمت ورق استیل 201

قیمت ورق استیل ۲۰۱

قیمت ورق استیل ۲۰۱ در مقایسه با استیل سری ۳۰۰ و ۴۰۰ ارزان و مقرون به صرفه می باشد و این مسئله به علت استفاده کمتر از نیکل و کروم در ساخت این آلیاژ میباشد.  ولی پایین بودن قیمت این محصول به این مفهوم نیست که سطح کیفی این آلیاژ پایین است. کاربر می تواند به آسانی در بعضی مصارف به جای به کار گیری از ورق استیل سری ۳۰۰ از ورق استیل ۲۰۱ استفاده نماید و همان کاردانی و سطح کیفی را برای کاربر داشته باشد.

 

جهت استعلام قیمت ورق استیل در تمام گرید های بگیر ، نگیر ، صنعتی و دکوراتیو به صورت کویل یا یا ورق با متخصصان ما در استیل رزاقی تماس بگیرید و جهت بهترین و مناسبترین خرید مشاوره دریافت نمایید.

ورق استیل 201

ورق استیل ۲۰۱

میزان پایین بودن کروم و نیکل در این آلیاژ تنها سبب این شده که این نوع ورق استقامت خود را در برابر پیرامون نمناک و باروری نم از دست بدهد.  اما اساساً در محیط های خشک و سرپوشیده به آسانی و بدون هر نوع دغدغه می توان از این محصول استفاده نمود و همچنین به علت پایین بودن قیمت ورق استیل ۲۰۱ می توان  هزینه های خود را پایین آورد. چنانچه از ورق استیل در محیط باز و نمناک استفاده میکنید پیشنهاد می‌شود تحت هیچ شرایطی از این ورق استیل ۲۰۱ استعمال ننمایید زیرا در مکان های نمناک و فضای باز که این محصول در دسترس باران و برف قرار میگیرد استقامت خود را به راحتی از دست داده و طی مدت زمان خیلی کم شروع به خوردگی و زنگ زدگی میکند.

آشنایی با اقسام کاربرد ورق استیل ۲۰۱

باید گفت تا به امروز کاربرد ورق استیل ۲۰۱ در صنایع مختلف پیشرفت های چشمگیری به خود دیده است. به نوعی این مواد اولیه در صنعت های گوناگون کاربرد دارد که سبب شده توسط بسیاری از برند های گوناگون تولید شود.

 • از این محصول برای ساخت تریم خودرو استفاده میشود.
 • در تولید فرآورده های پاک کنندگی
 • یکی از کاربردهای این ورق در تهیه وسایل خانگی میباشد.
 • در آشپزخانه و لوازم آشپزخانه نیز از این آلیاژ استفاده میشود.
 • در ساخت سینک
 • در اتومبیل های ریلی نیز از این آلیاژ استفاده میشود.
 • از این آلیاژ در ساخت ابزار آلات سرویس مواد غذایی استفاده میشود.
 • مورد استفاده در تراکتور و تریلی میباشد.
 • از دیگر کاربردهای در صناعت پالایشگاه، پتروشیمی، کاغذ، نفت و گاز، شیمیایی، نیروگاه هسته ای، صنعت کود و… مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان خرید انواع ورق استیل همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید

 ۳۳۹۲۸۷۰۳۳۳۹۲۸۷۵۸ | ۳۳۹۲۸۵۸۷

نتیجه‌گیری

استیل ۲۰۱ یکی از آلیاژهای آستنیتی سری ۲۰۰ است که به طور عمومی یک آلیاژ ضد زنگ است و از عناصر مختلفی مانند کروم، نیکل و منگنز تشکیل شده است. نیکل در مقابل خوردگی به استیل حفاظت خوبی می‌کند. با توجه به هزینه کمتر این محصول، استیل ۲۰۱ می‌تواند یک جایگزین مطلوب برای آلیاژهای استیلی نظیر ۳۰۱ و ۳۰۴ باشد. این نوع استیل بسیار مستحکم است و دارای نرمش ناپذیری است، با این حال، اگر به آن کمی گرما داده شود، می‌تواند در حالت انعطاف هم کار کند. استیل ۲۰۱ قطعاً غیر مغناطیسی است و در اکثر موارد می‌توان از آن به جای ورق استیل ۳۰۴ استفاده کرد بدون ایجاد هیچ مشکلی.

این نوع استیل در دکوراسیون، تولید پوشش استیل، جابه‌جایی مایعات و گاز و دیگر مصارف صنعتی نیز به کار می‌رود. این محصول دارای پایداری و استحکام بسیار خوبی است و برای مصارف مختلف مناسب است. برای اطمینان از خرید یک محصول کیفی و مطمئن، مهم است که آن را از منابع معتبر و موثق تهیه کنید، جایی که از مواد با کیفیت مناسب برای تولید ورق استیل ۲۰۱ استفاده شود.

سوالات متداول

استیل ۲۰۱ چیست ؟

استیل ۲۰۱ یکی از آلیاژهای آستنیتی سری ۲۰۰ که معمولاً آلیاژی ضد زنگ می باشد که از عناصر مختلفی نظیر کروم، نیکل و منگنز تولید شده است. نیکل می تواند در مقابل خوردگی از استیل به خوبی مراقبت نماید. به علت نرخ پایین این محصول، می تواند جایگزین مطلوبی برای اقسام آلیاژ استیل نظیر استیل ۳۰۱ و استیل ۳۰۴ باشد این گونه استیل بسیار مستحکم بوده و نرمش ناپذیر می باشد.

ورق استیل ۲۰۱ چه کاربردی دارد ؟

از این محصول برای ساخت تریم خودرو استفاده می شود. – در تولید فرآورده های پاک کنندگی – یکی از کاربردهای این ورق در تهیه وسایل خانگی می باشد. – در آشپزخانه و لوازم آشپزخانه نیز از این آلیاژ استفاده می شود. – در ساخت سینک – در اتومبیل های ریلی نیز از این آلیاژ استفاده می شود. – از این آلیاژ در ساخت ابزار آلات سرویس مواد غذایی استفاده می شود. – مورد استفاده در تراکتور و تریلی می باشد. – از دیگر کاربردهای در صناعت پالایشگاه، پتروشیمی، کاغذ، نفت و گاز، شیمیایی، نیروگاه هسته ای، صنعت کود و… مورد استفاده قرار می گیرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “۱۵ خصوصیت و کاربرد ورق استیل ۲۰۱

 1. حمید اشراقی گفت:

  سلام مطالب سایتتون فوق العاده عالی هستند و کامل … یک فیلم گذاشتید از نحوه تشخیص استیل با مایع ، راههای دیگه ای هم برای تشخیص استیل هست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز، ممنون از حسن نظر و توجه شما به سایت بازرگانی استیل رزاقی ، چند راه دیگر برای تشخیص استیل وجود دارد که به اختصار توضیح میدهیم :
   تست مغناطیسی ورق استیل
   تست نیتریک اسید ورق استیل
   تست مولیبدن ورق استیل
   تست گوگرد ورق استیل

 2. فربد زارع گفت:

  سلام روز خوش ، از طریق رنگ میشه ورق استیل ۲۰۱ را از ورق استیل ۳۰۴ تشخیص داد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام روز بخیر دوست عزیز ، ورق استیل ۲۰۱ بدلیل دارا بودن منگنز بیشتر نسبت به ورق استیل ۳۰۴ تیره تر است . این مغایرت رنگ اندک است که اصولا براب افرادی که در حوزه استیل فعالیت دارند قابل شناسایی است .

 3. امین خزائی گفت:

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  از ورق ۲۰۱ در ساخت وسایل دکوراتیو مانند میز و صندلی میشه استفاده کرد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله از این ورق میتوان در ساخت محصولات دکوراتیو استفاده کرد، فقط باید توجه کنید تا حد امکان در داخل ساختمان و در محیطهای خشک قرار گیرد .

 4. حمیدرضا شیخی گفت:

  سلام
  ورق استیل ۲۰۱ چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ، بدلیل نوسانات قیمت دلار برای خرید و استعلام قیمت ورق استیل لطفا با کارشناسان بازرگانی استیل رزاقی تماس حاصل فرمایید .
   شماره های تماس ۰۹۱۲۱۱۳۵۶۹۰-۰۲۱۳۳۹۲۸۵۸۷

 5. نیاکانی گفت:

  قیمت لوله استیل ۲۰۱ رو میگید لطفا

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

 6. نیما علامه گفت:

  کاربرد ورق استیل ۲۰۱ چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مورد در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 7. سینا معروف گفت:

  قیمت استیل ۲۰۱ متری چند ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت استعلام قیمت انواع ورق استیل لطفا با کارشناسان بازرگانی استیل رزاقی تماس حاصل فرمایید .
   شماره های تماس ۰۹۱۲۱۱۳۵۶۹۰-۰۲۱۳۳۹۲۸۵۸۷

 8. مرادی گفت:

  قیمت ضایعات استیل ۲۰۱ کیلویی چنده

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *