استیل, ورق استیل 201

۱۵ خصوصیت و کاربرد ورق استیل ۲۰۱

استیل 201 کاربرد و ویژگی ها

استیل ۲۰۱ چیست ؟

استیل ۲۰۱ یکی از آلیاژهای آستنیتی سری ۲۰۰ که معمولاً آلیاژی ضد زنگ می باشد که از عناصر مختلفی نظیر کروم، نیکل و منگنز تولید شده است. نیکل می تواند در مقابل خوردگی از استیل به خوبی مراقبت نماید. به علت نرخ پایین این محصول، می تواند جایگزین مطلوبی برای اقسام آلیاژ استیل نظیر استیل ۳۰۱ و استیل ۳۰۴ باشد این گونه استیل بسیار مستحکم بوده و نرمش ناپذیر می باشد.

ولی امکان دارد اگر به آن کمی گرما داده شود در حالت انعطاف نیز کار کند. این آلیاژ قطعاً غیر مغناطیسی می باشد و در اکثر موارد  می توان به جای به کارگیری از  ورق استیل ۳۰۴ از ورق استیل ۲۰۱ استفاده نمود که هیچ گونه مسئله ای به وجود نمی آید.

ورق استیل 201

از این نوع استیل دکوراتیور برای تولید پوشش استیل، جابه‌جایی مایعات و گاز نیز به کار گرفته می شود. این محصول پایداری و استقامت بسیار مطلوبی دارد و برای مصارف بسیاری مورد استعمال قرار می گیرد. برای اینکه قانع شوید محصولی که خریداری نموده اید کلیه احتیاجات شما را برآورده می سازد و به صورت صحیح و مطلوب تولید شده است بایستی آن را از جای موثقی فراهم نمایید، در این مکان ها برای تولید ورق استنلس استیل ۲۰۱  از مواد با سطح کیفی مناسب و مطلوب استفاده می کنند.

آشنایی با عناصر سازنده استیل ۲۰۱

عناصر سازنده استیل ۲۰۱

عناصر سازنده استیل ۲۰۱

هر یک از عناصری که در تولید استیل ۲۰۱ به کار برده می شود خواص منحصر به فرد خود را دارند و کارکرد مطلوبی از خود نشان می دهند. میزان این عناصر بر روی سطح کیفی و استقامت این ورق اثر می گذارد . این محصول از نسخه مطلوبی برای استقامت در مقابل زنگ زدگی و تداوم و ثبات بالایی برخوردار می باشد. این لوله همانند ورق استیل ۳۰۰ استقامت پایداری دارد و می تواند به راحتی فشار بسیاری را متحمل شود. ورق استیل ۲۰۱ به آسانی جوش داده می شود و کلیه شیوه جوشکاری از دمای ۱۰۱۰ الی ۱۰۹۳ درجه سانتی گراد را متحمل می شود. برای خودداری از لایه لایه شدن دمای نباید از ۲۰۰۰درجه فارنهایت بالاتر رود. این آلیاژ برای تولید اقسام قطعات به آسانی فرم می گیرد و در طاق سازی خودرو و راه آهن مورد استفاده قرار می گیرد.

تشخیص استیل ۲۰۱ و ۳۰۴ با مایع تشخیص نوع استیل

 

ترکیبات شیمیایی و خواص استنلس استیل ۲۰۱

تراکم (پوند / اینچ ۳): ۲۸۳/۰
مدول الاستیسیته در کشش (پوند در هر اینچ ۲ ۱۰ ۱۰۶): ۲۸.۶
گرمای خاص (BTU / پوند / درجه فارنهایت): ۰.۱۲ در ۳۲-۲۱۲ درجه فارنهایت
هدایت حرارتی (BTU / ساعت / فوت / درجه فارنهایت): ۹.۴ در ۲۱۲ درجه فارنهایت
دامنه نقطه ذوب: ۲۵۵۰-۲۶۵۰ درجه فارنهایت

 • ElementType 201 (درصد وزنی)
 • کربن: حداکثر ۰.۱۵
 • منگنز: حداکثر ۵.۵۰-۷.۵۰
 • فسفر: حداکثر ۰۶/۰
 • گوگرد: حداکثر ۰.۰
 • سیلیکون ۱.۰۰ حداکثر
 • کروم: ۱۶.۰۰-۱۸.۰۰
 • نیکل: ۳.۵۰-۵.۵۰
 • نیتروژن: حداکثر ۰.۲۵
 • آهن: تعادل

منبع : thoughtco 

آشنایی با شباهت ها و تفاوت های  استیل ۲۰۱ با استیل ۳۰۴

در اینجای مبحث قصد داریم در خصوص شباهت ها و تفاوت های نسبی ورق استیل ۲۰۱ و ورق استیل ۳۰۴ بپردازیم.

 • قیمت ورق استیل

Price Tag Icon | Download Windows 8 Vector icons | IconsPediaدر مجموع قیمت ورق استیل ۲۰۱ پایین تر از ۳۰۴ است، و این تفاضل قیمت به دلیل وجود میزان نیکل استفاده شده در ساختار آن می باشد. نیکل استفاده شده در استیل ها مسئولیت استقامت در مقابل زنگ زدگی را دارد. نرخ پایین استیل ۲۰۱ در مقابل ۳۰۴ به این دلیل است که از ماده نیکل کمتری در ساخت آن به کار برده شده است و یک ماده مقرون به صرفه و در حین حال با سطح کیفی بالا فقدان نیکل را به خوبی جبران می کند.

 • استقامت و پایداری

Message icon - Unicons Icon Set

فشردگی آلیاژ ۲۰۱ کمتر از ۳۰۴ است. ولی پایداری آن حدود ۱۰ درصد بیشتر از ورق استیل ۳۰۴ است. و این مسئله نیز به دلیل وجود منگنز بیشتر در ساخت ورق استیل ۲۰۱ می باشد. این دو محصول از لحاظ انعطاف، فرم پذیری و هموار بودن بسیار به همدیگر شباهت دارند.

 

 • زنگ زدگی استیل

همان‌طور که ذکر شده در استیل ۲۰۱ از مقدار کمی نیکل برای ساخت آن استفاده شده است به همین علت استقامت در مقابل زنگ زدگی آن منوط به استیل ۳۰۴ هم کمتر است. ناگفته نماند که از آلیاژ ۲۰۱ به هیچ عنوان نباید در ساخته های دریایی استفاده نمود.

 

 • رنگ

Editing Bg Color Icon | Windows 8 Iconset | Icons8

در ورق استیل ۲۰۱ چون از میزان منگنز بیشتری استفاده شده است به همین علت رویه و رنگ این استیل به نسبت استیل ۳۰۴ مقداری تیره تر است اما این مغایرت رنگ بسیار اندک است که به وسیله اشخاص عادی قابل تفکیک نیست.

مقایسه قیمت ورق استیل ۲۰۱ با ورق های گرید ۳۰۰ و ۴۰۰

قیمت ورق استیل 201

قیمت ورق استیل ۲۰۱ در مقایسه با استیل سری ۳۰۰ و ۴۰۰ ارزان و مقرون به صرفه می باشد و این مسئله به علت استفاده کمتر از نیکل و کروم در ساخت این آلیاژ می باشد.  ولی پایین بودن قیمت این محصول به این مفهوم نیست که سطح کیفی این آلیاژ پایین است. کاربر می تواند به آسانی در بعضی مصارف به جای به کار گیری از ورق استیل سری ۳۰۰ از ورق استیل ۲۰۱ استفاده نماید و همان کاردانی و سطح کیفی را برای کاربر داشته باشد.

 

جهت استعلام قیمت ورق استیل در تمام گرید های بگیر ، نگیر ، صنعتی و دکوراتیو به صورت کویل یا یا ورق با متخصصان ما در استیل رزاقی تماس بگیرید و جهت بهترین و مناسبترین خرید مشاوره دریافت نمایید.

 

ورق استیل 201

میزان پایین بودن کروم و نیکل در این آلیاژ تنها سبب این شده که این نوع ورق استقامت خود را در برابر پیرامون نمناک و باروری نم از دست بدهد.  اما اساساً در محیط های خشک و سرپوشیده به آسانی و بدون هر نوع دغدغه می توان از این محصول استفاده نمود و همچنین به علت پایین بودن قیمت ورق استیل ۲۰۱ می توان  هزینه های خود را پایین آورد. چنانچه از ورق استیل در محیط باز و نمناک استفاده می کنید پیشنهاد می شود تحت هیچ شرایطی از این ورق استیل ۲۰۱ استعمال ننمایید زیرا در مکان های نمناک و فضای باز که این محصول در دسترس باران و برف قرار می گیرد استقامت خود را به راحتی از دست داده و طی مدت زمان خیلی کم شروع به خوردگی و زنگ زدگی می کند.

آشنایی با اقسام کاربرد ورق استیل ۲۰۱

باید گفت تا به امروز کاربرد ورق استیل ۲۰۱ در صنایع مختلف پیشرفت های چشمگیری به خود دیده است. به نوعی این مواد اولیه در صنعت های گوناگون کاربرد دارد که سبب شده توسط بسیاری از برند های گوناگون تولید شود.

 • از این محصول برای ساخت تریم خودرو استفاده می شود.
 • در تولید فرآورده های پاک کنندگی
 • یکی از کاربردهای این ورق در تهیه وسایل خانگی می باشد.
 • در آشپزخانه و لوازم آشپزخانه نیز از این آلیاژ استفاده می شود.
 • در ساخت سینک
 • در اتومبیل های ریلی نیز از این آلیاژ استفاده می شود.
 • از این آلیاژ در ساخت ابزار آلات سرویس مواد غذایی استفاده می شود.
 • مورد استفاده در تراکتور و تریلی می باشد.
 • از دیگر کاربردهای در صناعت پالایشگاه، پتروشیمی، کاغذ، نفت و گاز، شیمیایی، نیروگاه هسته ای، صنعت کود و… مورد استفاده قرار می گیرد.

سوالات متداول

استیل ۲۰۱ چیست ؟

استیل ۲۰۱ یکی از آلیاژهای آستنیتی سری ۲۰۰ که معمولاً آلیاژی ضد زنگ می باشد که از عناصر مختلفی نظیر کروم، نیکل و منگنز تولید شده است. نیکل می تواند در مقابل خوردگی از استیل به خوبی مراقبت نماید. به علت نرخ پایین این محصول، می تواند جایگزین مطلوبی برای اقسام آلیاژ استیل نظیر استیل ۳۰۱ و استیل ۳۰۴ باشد این گونه استیل بسیار مستحکم بوده و نرمش ناپذیر می باشد.

ورق استیل ۲۰۱ چه کاربردی دارد ؟

از این محصول برای ساخت تریم خودرو استفاده می شود. – در تولید فرآورده های پاک کنندگی – یکی از کاربردهای این ورق در تهیه وسایل خانگی می باشد. – در آشپزخانه و لوازم آشپزخانه نیز از این آلیاژ استفاده می شود. – در ساخت سینک – در اتومبیل های ریلی نیز از این آلیاژ استفاده می شود. – از این آلیاژ در ساخت ابزار آلات سرویس مواد غذایی استفاده می شود. – مورد استفاده در تراکتور و تریلی می باشد. – از دیگر کاربردهای در صناعت پالایشگاه، پتروشیمی، کاغذ، نفت و گاز، شیمیایی، نیروگاه هسته ای، صنعت کود و… مورد استفاده قرار می گیرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “۱۵ خصوصیت و کاربرد ورق استیل ۲۰۱

 1. حمید اشراقی گفت:

  سلام مطالب سایتتون فوق العاده عالی هستند و کامل … یک فیلم گذاشتید از نحوه تشخیص استیل با مایع ، راههای دیگه ای هم برای تشخیص استیل هست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز، ممنون از حسن نظر و توجه شما به سایت بازرگانی استیل رزاقی ، چند راه دیگر برای تشخیص استیل وجود دارد که به اختصار توضیح میدهیم :
   تست مغناطیسی ورق استیل
   تست نیتریک اسید ورق استیل
   تست مولیبدن ورق استیل
   تست گوگرد ورق استیل

 2. فربد زارع گفت:

  سلام روز خوش ، از طریق رنگ میشه ورق استیل ۲۰۱ را از ورق استیل ۳۰۴ تشخیص داد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام روز بخیر دوست عزیز ، ورق استیل ۲۰۱ بدلیل دارا بودن منگنز بیشتر نسبت به ورق استیل ۳۰۴ تیره تر است . این مغایرت رنگ اندک است که اصولا براب افرادی که در حوزه استیل فعالیت دارند قابل شناسایی است .

 3. امین خزائی گفت:

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  از ورق ۲۰۱ در ساخت وسایل دکوراتیو مانند میز و صندلی میشه استفاده کرد ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله از این ورق میتوان در ساخت محصولات دکوراتیو استفاده کرد، فقط باید توجه کنید تا حد امکان در داخل ساختمان و در محیطهای خشک قرار گیرد .

 4. حمیدرضا شیخی گفت:

  سلام
  ورق استیل ۲۰۱ چنده ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ، بدلیل نوسانات قیمت دلار برای خرید و استعلام قیمت ورق استیل لطفا با کارشناسان بازرگانی استیل رزاقی تماس حاصل فرمایید .
   شماره های تماس ۰۹۱۲۱۱۳۵۶۹۰-۰۲۱۳۳۹۲۸۵۸۷

 5. نیاکانی گفت:

  قیمت لوله استیل ۲۰۱ رو میگید لطفا

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

 6. نیما علامه گفت:

  کاربرد ورق استیل ۲۰۱ چیست ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مورد در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 7. سینا معروف گفت:

  قیمت استیل ۲۰۱ متری چند ؟

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت استعلام قیمت انواع ورق استیل لطفا با کارشناسان بازرگانی استیل رزاقی تماس حاصل فرمایید .
   شماره های تماس ۰۹۱۲۱۱۳۵۶۹۰-۰۲۱۳۳۹۲۸۵۸۷

 8. مرادی گفت:

  قیمت ضایعات استیل ۲۰۱ کیلویی چنده

  1. مدیر محتوا گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بازرگانی استیل رزاقی فقط در حیطه فروش انواع ورق استیل فعالیت میکند .

 9. I don’t even know the way I ended up here, however I assumed this post used to be good. I don’t understand who you’re however definitely you are going to a famous blogger when you are not already. Cheers!

 10. Heya! I’m at work browsing your blog from my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Keep up the great work!

 11. ogorodkino.ru گفت:

  I needed to thank you for this wonderful read!! I certainly enjoyed every little bit of it. I’ve got you book-marked to check out new stuff you post

 12. A person necessarily lend a hand to make significantly articles I would state. This is the first time I frequented your web page and so far? I amazed with the research you made to create this actual publish amazing. Wonderful activity!

 13. I think the admin of this site is truly working hard in favor of his site, because here every data is quality based information.

 14. This article provides clear idea designed for the new people of blogging, that truly how to do blogging and site-building.

 15. infoda4nik.ru گفت:

  Greetings! Very helpful advice within this article! It is the little changes that make the biggest changes. Thanks a lot for sharing!

 16. Quality articles or reviews is the key to invite the people to go to see the web site, that’s what this site is providing.

 17. Hiya! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My site discusses a lot of the same subjects as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

 18. I blog frequently and I genuinely appreciate your content. This great article has really peaked my interest. I am going to book mark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 19. I was wondering if you ever considered changing the page layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images. Maybe you could space it out better?

 20. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 21. Hi there to every body, it’s my first visit of this website; this blog contains awesome and truly good information for readers.

 22. Simply wish to say your article is as astonishing. The clearness in your post is simply spectacular and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *