استیل, ورق استیل 201

هر آنچه بایستی در خصوص ورق استیل ۲۰۱ بدانیم

استیل 201

معرفی کامل ورق استیل ۲۰۱

ورق استیل ۲۰۱ معمولاً آلیاژی ضد زنگ می باشد که از عناصر مختلفی نظیر کروم، نیکل و منگنز تولید شده است. نیکل می تواند در مقابل خوردگی از استیل به خوبی مراقبت نماید. به علت نرخ پایین این محصول، می تواند جایگزین مطلوبی برای اقسام آلیاژ استیل نظیر استیل ۳۰۱ و استیل ۳۰۴ باشد این گونه استیل بسیار مستحکم بوده و نرمش ناپذیر می باشد. ولی امکان دارد اگر به آن کمی گرما داده شود در حالت انعطاف نیز کار کند. این آلیاژ قطعاً غیر مغناطیسی می باشد و در اکثر موارد  می توان به جای به کارگیری از  ورق استیل ۳۰۴ از ورق استیل ۲۰۱ استفاده نمود که هیچ گونه مسئله ای به وجود نمی آید.

از این نوع استیل دکوراتیور برای تولید پوشش استیل، جابه‌جایی مایعات و گاز نیز به کار گرفته می شود. این محصول پایداری و استقامت بسیار مطلوبی دارد و برای مصارف بسیاری مورد استعمال قرار می گیرد. برای اینکه قانع شوید محصولی که خریداری نموده اید کلیه احتیاجات شما را برآورده می سازد و به صورت صحیح و مطلوب تولید شده است بایستی آن را از جای موثقی فراهم نمایید، در این مکان ها برای تولید ورق استیل ۲۰۱ از مواد با سطح کیفی مناسب و مطلوب استفاده می کنند.

 

آشنایی با عناصر سازنده استیل ۲۰۱

 

ورق استیل 201

 

هر یک از عناصری که در تولید استیل ۲۰۱ به کار برده می شود خواص منحصر به فرد خود را دارند و کارکرد مطلوبی از خود نشان می دهند. میزان این عناصر بر روی سطح کیفی و استقامت این ورق اثر می گذارد . این محصول از نسخه مطلوبی برای استقامت در مقابل زنگ زدگی و تداوم و ثبات بالایی برخوردار می باشد. این لوله همانند ورق استیل ۳۰۰ استقامت پایداری دارد و می تواند به راحتی فشار بسیاری را متحمل شود. ورق استیل ۲۰۱ به آسانی جوش داده می شود و کلیه شیوه جوشکاری از دمای ۱۰۱۰ الی ۱۰۹۳ درجه سانتی گراد را متحمل می شود. برای خودداری از لایه لایه شدن دمای نباید از ۲۰۰۰درجه فارنهایت بالاتر رود. این آلیاژ برای تولید اقسام قطعات به آسانی فرم می گیرد و در طاق سازی خودرو و راه آهن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آشنایی با شباهت ها و تفاوت های ورق استیل ۲۰۱ با ورق استیل ۳۰۴

در اینجای مبحث قصد داریم در خصوص شباهت ها و تفاوت های نسبی ورق استیل ۲۰۱ و ورق استیل ۳۰۴ بپردازیم.

 

 • قیمت ورق استیل

در مجموع قیمت ورق استیل ۲۰۱ پایین تر از ۳۰۴ است، و این تفاضل قیمت به دلیل وجود میزان نیکل استفاده شده در ساختار آن می باشد. نیکل استفاده شده در استیل ها مسئولیت استقامت در مقابل زنگ زدگی را دارد. نرخ پایین استیل ۲۰۱ در مقابل ۳۰۴ به این دلیل است که از ماده نیکل کمتری در ساخت آن به کار برده شده است و یک ماده مقرون به صرفه و در حین حال با سطح کیفی بالا فقدان نیکل را به خوبی جبران می کند.

 

 • استقامت و پایداری

فشردگی آلیاژ ۲۰۱ کمتر از ۳۰۴ است. ولی پایداری آن حدود ۱۰ درصد بیشتر از ورق استیل ۳۰۴ است. و این مسئله نیز به دلیل وجود منگنز بیشتر در ساخت ورق استیل ۲۰۱ می باشد. این دو محصول از لحاظ انعطاف، فرم پذیری و هموار بودن بسیار به همدیگر شباهت دارند.

 

 • زنگ زدگی استیل

همان‌طور که ذکر شده در استیل ۲۰۱ از مقدار کمی نیکل برای ساخت آن استفاده شده است به همین علت استقامت در مقابل زنگ زدگی آن منوط به استیل ۳۰۴ هم کمتر است. ناگفته نماند که از آلیاژ ۲۰۱ به هیچ عنوان نباید در ساخته های دریایی استفاده نمود.

 

 • رنگ

در ورق استیل ۲۰۱ چون از میزان منگنز بیشتری استفاده شده است به همین علت رویه و رنگ این استیل به نسبت استیل ۳۰۴ مقداری تیره تر است اما این مغایرت رنگ بسیار اندک است که به وسیله اشخاص عادی قابل تفکیک نیست.

 

آشنایی با قیمت ورق استیل ۲۰۱

قیمت ورق استیل ۲۰۱ در مقایسه با استیل سری ۳۰۰ و ۴۰۰ ارزان و مقرون به صرفه می باشد و این مسئله به علت استفاده کمتر از نیکل و کروم در ساخت این آلیاژ می باشد.  ولی پایین بودن قیمت این محصول به این مفهوم نیست که سطح کیفی این آلیاژ پایین است. کاربر می تواند به آسانی در بعضی مصارف به جای به کار گیری از ورق استیل سری ۳۰۰ از ورق استیل ۲۰۱ استفاده نماید و همان کاردانی و سطح کیفی را برای کاربر داشته باشد.

میزان پایین بودن کروم و نیکل در این آلیاژ تنها سبب این شده که این نوع ورق استقامت خود را در برابر پیرامون نمناک و باروری نم از دست بدهد.  اما اساساً در محیط های خشک و سرپوشیده به آسانی و بدون هر نوع دغدغه می توان از این محصول استفاده نمود و همچنین به علت پایین بودن قیمت ورق استیل ۲۰۱ می توان  هزینه های خود را پایین آورد. چنانچه از ورق استیل در محیط باز و نمناک استفاده می کنید پیشنهاد می شود تحت هیچ شرایطی از این ورق استیل ۲۰۱ استعمال ننمایید زیرا در مکان های نمناک و فضای باز که این محصول در دسترس باران و برف قرار می گیرد استقامت خود را به راحتی از دست داده و طی مدت زمان خیلی کم شروع به خوردگی و زنگ زدگی می کند.

 

آشنایی با اقسام کاربرد ورق استیل ۲۰۱

باید گفت تا به امروز کاربرد ورق استیل ۲۰۱ در صنایع مختلف پیشرفت های چشمگیری به خود دیده است. به نوعی این مواد اولیه در صنعت های گوناگون کاربرد دارد که سبب شده توسط بسیاری از برند های گوناگون تولید شود.

 • از این محصول برای ساخت تریم خودرو استفاده می شود.
 • در تولید فرآورده های پاک کنندگی
 • یکی از کاربردهای این ورق در تهیه وسایل خانگی می باشد.
 • در آشپزخانه و لوازم آشپزخانه نیز از این آلیاژ استفاده می شود.
 • در ساخت سینک
 • در اتومبیل های ریلی نیز از این آلیاژ استفاده می شود.
 • از این آلیاژ در ساخت ابزار آلات سرویس مواد غذایی استفاده می شود.
 • مورد استفاده در تراکتور و تریلی می باشد.
 • از دیگر کاربردهای در صناعت پالایشگاه، پتروشیمی، کاغذ، نفت و گاز، شیمیایی، نیروگاه هسته ای، صنعت کود و… مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *